Як виховати з сина справжнього чоловіка?

Як часто нас, жінок, мучить питання: «Агов! Справжні чоловіки, де ви? Відгукніться!» Але чомусь прекрасні принци не шикуються в чергу біля дверей наших під'їздів і не закидають наші балкони мільйонами червоних троянд.
Добре! Ситуація катастрофічна — чоловіків немає (точніше, чоловіків багато, а ось справжні кудись пропала), то доведеться виростити їх самим. Тим більше, що поле для діяльності відкривається широке: ось вони лежать в ліжечках у своїх блакитних комбінезонах і миленько так посміхаються, або катають по підлозі машинку, або не хочуть їсти цю «огидну» кашу.
Засучим рукава, і візьмемося за справу... Тільки от з чого почати? Здавалося б, все просто — щоб з малюка виріс справжній чоловік, треба виховувати його як справжнього чоловіка. Подивимося, що говорить про цьому «процесі» наука.

Вважається, що виховання хлопчиків і дівчаток має істотне розходження. У психологів навіть є думка, що психологічні портрети матерів синів і матерів дочок кардинально протилежні. Цікаво, яким тоді буде мій психологічний портрет, якщо я одночасно є матір'ю як дочки, сина?
А ось цитата: «Матері синів змушені бути більш уважними до прояву своїх материнських почуттів, щоб не отримати в результаті розбещеного зніженого і несамостійного людини». Ось і замислюються матері, а чи варто зайвий раз цілувати сина, не виросте він від цього ніжним і не здатним приймати рішення. А потім самі жінки нарікають на те, що чоловіки черстві, холодні і скупі на прояви емоцій і почуттів. А як же інакше, коли з дитинства в голови матерів і синів втовкмачують ідею, що «солдат не знає слів кохання»?
Я вважаю, що не можна скупитися на емоції і поцілунки — ласка, увагу не можуть бути зайвими ні хлопчика, ні дівчинки, ні дорослому.

Коли народилася дочка, ми не замислювалися над тим, ЯК її потрібно виховувати, все пішло своєю чергою. Але з появою сина, я спробувала любити його «грамотно», так, як пишуть у розумних книжках. Чи потрібно говорити, що ця ідея пішла прахом? Дітей потрібно просто ЛЮБИТИ! А слова типу «Твій татусь, баран, знову десь вештається!» не дозволено вимовляти як при синах (вважається, що це знецінює образ чоловіка в очах хлопчика), так і при дочках (з тієї ж самої причини, плюс — це не з кращого боку фарбує і маму як жінку).
Образ батька, безперечно, теж важливий. Впевнена, що мій син виросте справжнім чоловіком, оскільки у нього перед очима гідний приклад його батька — сильного, вірного, самостійного, люблячого і відповідального.

Але невже немає ніяких порад з виховання хлопчиків? Є, звичайно.
1. Надавайте синові якомога більше можливостей самостійного прийняття рішень, радьтеся з ним не тільки з питань, які стосуються безпосередньо його, але і по общесемейним проблем. Якщо рішення прийнято, дозвольте дитині його реалізувати.
2. Уникайте надмірної турботи. Якщо хлопчик навчився щось робити самостійно зав'язувати шнурки, збирати свої іграшки і т. д.) з цього часу надайте йому можливість постійно робити це самому без вашого втручання, нехай навіть кілька «кострубато».
3. Звертайтеся до сина не в наказовому тоні, а у вигляді прохання допомогти вам.
4. Без видимої необхідності не бороніть рухомим і галасливим іграм, активному спілкуванню з однолітками.
5. Читайте йому більше книг, де герої — сильні і сміливі чоловіки, які можуть послужити прикладом для наслідування.
6. Зробіть все можливе, щоб у хлопчика було повноцінне спілкування з батьком і його родичами (навіть якщо ви проживаєте окремо).
7. Не демонструйте велику тривогу, якщо син заробив» садно, подряпину або синяк. Спокійно, без зайвої суєти і голосінь обробіть рану.
8. Проявляйте до сина повагу, розуміючи, що перед вами повноцінний людина і майбутній чоловік, просто ще маленький.

Читаючи ці поради, ми розуміємо, що хлопчик — не дівчинка, він вимагає особливого підходу. А як же дівчинки? Хіба вони не вимагають особливого підходу»? Хіба до них не застосовні всі ці «чоловічі» поради?
Я вважаю, що від дітей ми отримаємо те, що в них вклали. І для мене важливіше виховати ЛЮДИНУ. Це зовсім не зробить дитину якимось безстатевим істотою. Але такі поняття як обов'язок, чесність, справедливість, відповідальність, на мою думку, повинні бути властиві і чоловікам, і жінкам в рівній мірі.
Просто потрібно дозволяти своїм дітям (не важливо, якого вони статі) бути добрими і справедливими, турботливими і ласкавими, самим діяти і часом самим помилятися. І тоді ми виростимо і справжніх чоловіків, і жінок з великої літери.