Як виховати Супер-тата? (Введення)

Ще з найдавніших часів привілеєм чоловіків була ловля мамонтів, будівництво пірамід, добування золота Клондайку та інші побутові дрібниці. На частку жінок випадало завбачливо оберігати дітей від випадковій зустрічі з дикими тваринами, отруйними фруктами і їх (дітей) батьками. Тому тисячоліттями діти та їхні татусі зустрічалися рідко.
Потім, багато в чому завдяки Некрасову (пам'ятаєте «коня на скаку зупинить, в палаючу хату ввійде...») і власне самим жінкам, слабка стать довів суспільству, що сам непогано може і будувати піраміди, і мамонтів не тільки відловлює, але і патрає, і смачно готує.
Так ситуація потихеньку почала змінюватися, а рівноправність тепер має місце бути не тільки на полювання, але й у вихованні дітей.
Але «няньканье» з немовлям в умах багатьох залишається лише жіночим заняттям. Анекдотична ситуація, коли тато тримав немовляти на витягнутих руках приблизно пів години, поки не прийшла мама і не змінила дитині підгузник, здається безглуздою лише на перший погляд. Насправді ж багатьох мам наведе на аналогічні спогади з власного досвіду.

Але що або хто робить спраглих спадкоємців молодих батьків настільки немічними перед новонародженими? Ми самі — втомлені матусі, які пристрасно бажають, щоб їх другі половини розділили з ними всі радості материнства. Або батьківства? Як це відбувається?
Після нашого переможного появи з пологового будинку папи виявляються навіть не запасними гравцями, а якимись аутсайдерами. Їм всунули в руки маленьке рожеве або блакитне поліно, не давши навіть розглянути його, змусили щасливо посміхнутися для сімейного фото на тлі пологового будинку, а потім дбайливі мамочкини або бабусині (вже бабусі-то точно все знають краще цього незграбного і грубого чоловіки) руки вихопили дитину у враженого молодого батька.
Після повернення додому тато чує: Обережно — упустиш! Чого ти так його трясешь? Відійди, не заважай! Краще дай ось це! Що я просила тебе дати? Це не те — прибери! Іди, іди, малюкові потрібно поспати!
Що залишається татові, добре помнящему, до чого призводять суперечки з вагітною дружиною? Тільки «відійти», «не заважати» і милуватися зі сторони. Це зворушливе дивитися входить часом в звичку і зберігається навіть тоді, коли «малюкові» виповнюється 16.

Відповідно, що не завжди у всьому винні дружини і тещі: є такий тип чоловіків, у яких в принципі всі ці конструкції памперсів, божевільні нічні крики і модифікації переносок не викликають ніякого ентузіазму. Таким татам діти здаються істотами до крайнощів небезпечними, складними як будова ракетного комплексу і забирають любов і турботу дружини у нього бедненького.

Однак і занадто люблячі, трепетні батьки, які жаданим є чекали появи малюка і навіть сюсюкали з животиком, можуть цуратися малюка. Все тому, що уявна безпорадність новонародженого вселяє в пап страх випадково нашкодити дитині. Цей жах стирає геть з голови всі прості колискові пісеньки, змушує тремтіти руки і нервово сіпатися око.
Так чи інакше, чоловік, не виношував малюка протягом 9 місяців, відчуває певний емоційний бар'єр між ним і дитиною. І завдання мам — допомогти усунути цей бар'єр в самі короткі терміни.

Самим грамотним кроком буде підготовка папи ще під час вагітності. При цьому ваші дії повинні відрізнятися тактовністю і обережністю. Наприклад, не кожен чоловік з розчуленням стане розглядати картинки із зображенням «у всій» красі стадій розвитку плода або перебігу пологів. Подібні сюжети нагадують йому більше персонажів фантастичних фільмів про інопланетян або кіно-жахів, але ніяк не продовження роду.
Нехай буде так! І вам зовсім не варто наполягати чи ображатися. Краще вибрати підходящий момент і поділитися інформацією про те, що після шести тижнів від зачаття у ще ненародженої дитини вже б'ється сердечко, а до кінця третього місяця дитина вміє стискати кулачки і навіть писати. Покажіть йому фото з вашого першого УЗД, продемонструвавши крихітні п'яточки. Хто знає, може всі перераховані досягнення спадкоємця викличуть у папи приплив батьківської гордості?

Настільки ж тактовною потрібно бути і надалі. Не хоче йти з вами на чергове УЗД або обстеження? Ну і не треба. Я розумію, що ви звете його з собою з кращих спонукань. Але тато може взяти участь у цьому процесі по-іншому: відвезти вас до лікарів на машині, зробити вам, задоволеною і втомленою після огляду, масаж животика або принести трав'яний чай, щоб ви могли впоратися з токсикозом. Постарайтеся цінувати те, що поки чоловік більше турбуватися за вас, а не за малюка. Просто ми різні.
Майбутній батько байдуже дивиться на прилавки з дитячим приданим і не може дати ніякої ради? А біля вітрини з ліфчиками для годуючих і молокоотсосами, вкладками і пляшечками опускає недоречні жарти? Наступного разу для походу по таким місцям візьміть з собою подругу, а допомога чоловіка виявиться неоціненною при виборі коляски для малюка або дитячих меблів.

Папа все ще відчуває себе зайвим в тандемі мати-дитя? Попросіть частіше класти вам руку на живіт, щоб він відчував руху дитини. Не забувайте додати трохи лестощів: «Ти не уявляєш! Малюк дізнається твій голос! Коли ти звертаєшся до нього, він починає рухатися!» або «Погладь ще крихту, будь ласка! Він такий непосидючий, але коли ти його гладиш, швидко заспокоюється і засинає!» Тим більше що все це — правда!

Продовження слідує...