Як вибрати ідеальну школу? (Продовження)

3) Розташування школи, її впорядкованість і оснащеність.

Важливий критерій — територіальне розташування школи. Кажуть, краще вибрати школу подалі від будинку, та краще. Це вірно, але все ж тут важливо дотримати баланс: відстань — якість.
Адже дитині довгих 11 років з важким портфелем до 8 ранку треба буде їздити в цю школу, а після 5-7 уроків назад додому. Так ця школа хороша, щоб витрачати на дорогу багато часу? Адже потім дитині доведеться їздити в інститут, а там і на роботу...
Може бути, хоча б поки він маленький — нехай походить пішки?

Важливість впорядкованості і оснащеності — теж питання спірне.
Євроремонт, наворочені комп'ютерний клас і спортзала — це, звичайно, добре. Але не обов'язково. Головне, щоб санітарний та протипожежний стан школи відповідало нормам, в класах була зручна меблі, а в їдальні — гаряче харчування.
І в небагатих скромних школах панує комфортна атмосфера, працюють хороші вчителі, і ростуть талановиті діти. Якість ремонту на якості навчання ніяк не позначається.

4) Викладацький склад, навчальний план, статут школи.
Ось цим критерієм варто потурбуватися особливо. Хто, як, за якими програмами і методиками буде навчати вашу дитину? Які предмети входять в навчальний план, і скільки годин відводиться на кожний? Чи відповідає це програмі або виходить за її рамки?
Вивчіть основні документи, які повинні бути у кожної пристойної школи:
-свідоцтва про атестацію та акредитацію (ну, там особливо цікавого нічого немає, це так, для довідки);
— ліцензію (у ній пишуть про статус школи і види освітніх послуг, які вона надає);
— освітню програму та навчальний план);
— статут школи (дізнаєтесь порядки, які панують в школі, а також права і обов'язки учнів, учителів і Вас — батьків).

Поговоріть з педагогами, якщо це можливо, відвідайте відкриті уроки або день відкритих дверей. Розгляньте стенди, присвячені святам та позакласної життя, почитайте стінгазети, щоб дізнатися, чим живуть маленькі мешканці цієї школи.
Подивіться, як спілкуються педагоги з класом, з конкретними дітьми, яка атмосфера панує на перервах.

Здебільшого, саме на ці зібрані відомості про навчальний процес та вчителів і має спиратися Ваше рішення про вибір школи. Адже ідеальна школа — це не ідеальні стіни, а, в першу чергу, ідеальне взаємодія вчителя і учня, що веде до розвитку особистості та отримання знань.

5) Опитування громадської думки, чутки та відгуки.

Критерій останній і необ'єктивний.
Напевно, немає жодної школи, де б не навчалися незадоволені. І це не дивно: всім милий не будеш. Тому, слухаючи негативні відгуки, майте на увазі, що вони можуть бути необ'єктивними, викликаними особистої (часто дріб'язкової) образою.

Разом з тим: що добре для сусідської дитини, може бути неприйнятним для Вашого. Це стосується і відносин усередині класу, і манери викладання якого-небудь вчителя, і рівня навчального навантаження. Намагайтеся все перевірити самостійно, «прикинути» саме на Вашого малюка.
Але все-таки повністю відмовлятися від збору думок не варто. Якусь загальну картину на їх основі скласти можна. Адже диму без вогню не буває, і якщо більшість каже, що в школі Х регулярно збирають гроші з батьків або б'ються діти — швидше за все, це правда.
Також людський поголос допоможе дізнатися, який контингент дітей навчається в школі. Особливо це стосується шкіл на околиці, де часто є негласні корекційні класи для дітей з неблагополучних сімей. Зазвичай психологічна обстановка в таких школах не дуже комфортна, особливо для спокійних домашніх дітлахів.

Отже, як Ви вже, напевно, зрозуміли, На пошуки хорошої школи доведеться витратити сили і час. Але пускати це питання на самоплив — неправильно. Адже виїжджаючи на відпочинок всього на тиждень, Ви ретельно вибираєте країну, готель, туроператора. А тут мова йде про заклад, у якому дитина проведе більше десятка років!
І багато в чому від Вашого грамотного вибору залежить, чи отримає він гідну освіту і путівку в подальше життя або втратить будь-який інтерес до навчання і 11 років буде понуро «досиджувати свій термін.