Хто, хто в шафці живе?

У кожного малюка в дитячому саду є Свій шафку, який крім усього іншого є його особистим простором. Давайте відкриємо її і подивимося, що повинно знаходитися в ньому, і дізнаємося, як навести у своєму шафці порядок.

Отже, На самій верхній полиці лежать головні убори, шарфи і рукавички. Верхній одяг висить На гачку. На самій нижній полиці, якщо вона є, стоїть змінне взуття для знаходження в приміщенні, якщо такий полички не передбачено, але смєнка варто просто на дні шафи. Взуття, в якій дитина ходить по вулиці, варто або На самому дні шафки, або якщо таке передбачено, під шафою. Все інше повинно бути Прибрано в пакети, які теж вішаються на гачки поруч з верхнім одягом.

В групі у дитини повинна бути одяг, що дає можливість при необхідності одягнутися і легше, і тепліше. Досить буде, наприклад, такого набору — штани, шкарпетки, колготи, футболка, водолазка і більше тепла кофта на блискавці або на ґудзиках. В приміщеннях групи підтримується різний температурний режим згідно з вимогами санітарно-епідеміологічної служби, так і активність дітей протягом дня різна. Тому одязі, в якій під час занять дитині було комфортно, може запросто стати жарко під час рухливих ігор в ігровій кімнаті. Крім основного комплекту одягу бажано мати запасні варіанти, це необхідно на випадок, якщо дитина описается чи забрудниться.В запасному комплекті повинні бути враховані шкарпетки і нижню білизну.

У шафці корисно мати Носові хустки або серветки. Навіть якщо у дитини передбачений носовичка в кишені, зайві все одно не зашкодять, тим більше, що місця пачка паперових серветок займе не багато. Крім того, на всякий випадок вам може знадобитися Один або пара порожніх целофанових пакетів На той випадок, якщо доведеться нести з групи забруднені речі.

Взуття для дитячого саду (і для вулиці, і для групи) краще вибирати виходячи з того, щоб дитина міг взути її і застебнути сам. Це може бути взуття взагалі без застібок, на липучках або блискавки, вищий пілотаж для дитини — шнурки, загалом, розраховуйте на його можливості.

Одяг так само повинна бути підібрана з урахуванням того, що ваша дитина зможе по максимуму одягтися самостійно — віддайте перевагу речі з мінімумом застібок і зав'язок, з широким коміром, не тугими резинками на поясі, без гудзиків на плечах і зовсім під шиєю, а так само такі речі, щоб визначити, де зад і перед, було якомога легше (наприклад, картинки попереду). Крім того, одяг має бути максимально зручною і комфортною, пам'ятайте, ваша дитина проведе в ній майже цілий день.

Якщо для занять, наприклад, у спортивному залі, потрібна окрема форма, то вона так само зберігається в пакеті, який висить у шафці на гачку.

З'ясуйте, чи повинні ви принести свою Гребінець або передбачається користуватися наявними в групі. Гребінець (і запасні шпильки або гумки для дівчаток) краще зберігати на поличці в туалетному шафі, де висять рушники.

Якщо ви приносите з собою Піжаму, вона буде зберігатися під подушкою в ліжечку вашого малюка. Час від часу забирайте її додому, щоб випрати, а вдома, таким чином, необхідно мати два комплекти піжам спеціально для дитячого садка. Щоб правильно вибрати потрібну піжаму, порадьтеся з вихователями, зазвичай в приміщенні спальні тепло, до того ж у дітей теплі вовняні ковдри, тому необхідності в теплій піжамі і варіантах з довгими рукавами як
правило немає.

Можливість Принести в дитячий сад свої іграшки повинна обговорюватися окремо з вихователями, якщо вони дозволять принести у групу улюбленого ведмедика, то зберігати його можна в дитячому шафці. Однак, вибираючи іграшку для походу в дитячий сад, варто пам'ятати самим і пояснити дитині, що в групі багато дітей, і кожен може захотіти теж пограти з принесеними їм іграшками. Тому потрібно вибрати такі речі, які вашому малюкові не буде шкода дати іншим пограти, а ви будете спокійні у разі, якщо іграшка буде зламана, не варто приносити в групу дорогі іграшки, іграшки, які легко ламаються і складно ремонтуються.

За стандартними правилами (санітарно-епідеміологічним нормам) В групу забороняється приносити продукти харчування, тому ніяких солодощів, печива і газованої води в шафці бути не повинно. Однак, якщо у вашому дитячому садку подібних заборон не існує, пам'ятайте про те, що вашому малюкові навряд чи вдасться з'їсти свої запаси одному. Так що або розрахуйте кількість так, щоб вистачило пригостити інших дітей в групі, або приносьте частування малюкові ввечері, коли будете забирати його додому.

Намагайтеся самі і допомагайте вашій дитині підтримувати порядок у його шафці, так йому буде легше зрозуміти і запам'ятати, де що знаходиться і при необхідності він зможе з легкістю скористатися всіма потрібними йому речами.