Хочу мультики!!!

— Ну і як, сподобалося тобі в зоопарку? — запитала я Сашку, трирічного сина моєї подруги, який щойно повернувся додому з цікавої прогулянки.
— Та ну... там нецікаво, я вже всіх по телику бачив, — сказав великий чоловік, схопив у свої загребущі лапки пульт від телевізора і пішов в іншу кімнату дивитися Чебурашку, залишивши мене подругу з розкритими від подиву ротами.
Який жах, мимоволі подумалося мені, як може картинка з екрану замінити справжнього жирафа або вухатого слоника?! Соромно зізнатися, але я сама, вже навчаючись в інституті, із задоволенням ходила в це царство звірів. Невже правильно співав кіт Матроскін у відомому мультику, і телевізор остаточно замінив природу підростаючому поколінню?

Взагалі питання чи варто давати дивитися дітворі телевізор, і мультики в тому числі, досить часто обговорюється в різних дитячих виданнях. Зацікавившись цією проблемою, я старанно вивчила всі статті, присвячені даному питанню Адже мине зовсім небагато часу і мій маленький бандит теж буде кричати: «Мама, хочу Шрека!» Але от точно знаю, що вже кого-кого, а Шрека ми дивитися не будемо. Ну, тобто я його із задоволенням перегляну, а от дитині показувати не буду. І все із-за однієї маленької сцени в першій частині фільму. Здогадуєтеся, про що йде мова? Гаразд? Невже не пам'ятаєте, як принцеса Фіона своїм тоненьким голосочком знищила на корню все нещасне пташине сімейство? Пам'ятаєте? Ну, тоді робіть висновки. Перше правило батька — самому хоча б іноді переглядати мультики, які ви показуєте своїм дітям. Якщо ви будете дотримуватися цієї нехитрої рекомендації, то не тільки вбережете свою дитину від недоброякісних виробів, але і отримаєте море задоволення, переглянувши забуті мультфільми. А адже в них можна виявити багато всього цікавого. Ось вас ніколи не бентежило, що вищезгаданий Чебурашка, не зміг зустріти Гену на вокзалі, тому що не вмів читати? Хі, обманщик цей Чебурашка! Згадайте першу частину, коли вухатий хитрюга запоєм читав оголошення «Шукаю друзів». І таких нестиковок можна виявити безліч, звичайно діти поки не концентруються на них уваги, а ось дорослим буде цікаво відкрити щось нове в добре знайомому мультфільмі.

Але щось ми відволіклися, адже насправді мультики то дивитися, звичайно, можна, тільки обережно. Не варто, посадивши дитину перед телевізором, тікати в іншу кімнату, щоб дві години спокійно позайматися своїми справами. Очі дитини, які не звикли до тривалих навантаженнями і напрузі, дуже швидко втомлюються від мерехтіння блакитного екрану. Тому бажано обмежити час, проведений перед телевізором до півгодини в день. До речі, багато лікарі взагалі рекомендують відмовитися від перегляду телевізора, поки малюку не виповниться три роки, що, звичайно ж, практично нереально. Але постарайтеся хоча б зробити так, щоб малюк не утикався носом впритул до телевізора.

Якщо ж ваш юний Ейнштейн чудово справляється з приладом управління, тобто пультом, постарайтеся іноді перевіряти, а мультики він так тихо дивиться в своїй кімнаті. Навряд чи вам захочеться боротися з нічними кошмарами, після того як малюк розважить себе «Дорожнім патрулем» або «Петрівкою 38». Адже за статистикою до програмам, орієнтованим на дошкільнят можна віднести, та й то з натяжкою, тільки «Спокійної ночі малюки», а все інше ефірний час віддано на відкуп серіалів, крминальним програм і реклами. Про останній взагалі окрема розмова. Не знаю, чи правду говорять про 25-му кадрі, але те, що Володько дуже бурхливо на неї реагує, якщо йому доведеться краєм ока побачити телевізор в гостях, — це факт. Хоча, звичайно, може бути, інші дітки не акцентують увагу на рекламу.

А взагалі, якщо ви хочете, щоб ваша дитина не був інтелектуально пасивна, і проводив весь свій час перед екраном, то в першу чергу варто змінитися самим. Адже найчастіше діти сідають на цю голку завдяки бабусям і мамам-домогосподаркам, які самі з задоволенням балують себе переглядом серіалів. Так що поменше утикайтесь в мильні опери і мелодрами. Краще беріть дитину за руку і йдіть в зоопарк, дивитися живих ведмедиків та лисичок.