Вчимося виховувати по книгах

Якщо вдуматися, то за великим рахунком нЕ так давно стала реально доступною різного роду педагогічна і науково-популярна література за тематикою виховання дітей і спілкування з ними. Багато свідомі батьки за цілком з'ясованими причин стали цікавитися подібними книгами, брати до уваги їх наводять там поради і намагатися використовувати рекомендації іменитих педагогів у своєму житті і на своїх дітей. Я не на секунду не сумніваюся, що саме по собі це добре,Немає нічого краще за батьків, готових визнати, що вони знаю про свою дитину далеко не всі, і батьків, готових вчитися, сприймати нове і міняти свою точку зору, рости та виховуватися разом зі своїми малюками. Однак, хочу розповісти Про різні підводні камені такого навчання по книгах.

В першу чергу, Дуже важливо звертати увагу на книги з виховання, які написані в, так би мовити, філософському ключі, і віддавати перевагу їм порівняно з літературою в жанрі «100 порад вмовити дитину зробити так, як вам треба». І зараз я поясню, чому. Якщо ви прочитаєте якісь Глобальні ідеї про дітей, дитинство і вихованні, то у вас складеться більш Цілісне уявлення, і ви з легкістю зможете відповісти на питання «що робити» у тій чи іншій ситуації і, що найголовніше, будете розуміти, чому треба діяти саме так, а не інакше. У випадку ж зКонкретними технічними радами, ви будете мати, може і хороше рішення, але одноразове, застосовне в окремому якомусь випадку, і при цьому може знову відчувати серйозний замішання в інших, часто навіть дуже схожих ситуаціях. З цієї точки зору дуже хороші, хоча і часто складні для сприйняття, Книги з вікової психології, які допоможуть вам розібратися в тих особливостях поведінки вашого малюка, які зумовлені її віковими завданнями.

По-друге, що важливо, читаючи книгу, ви повинні віддавати собі звіт в тому, чи є у вас Внутрішнє згоду з автором і до кінця ви розумієте його позицію, чи поділяєте ви її і близько вам самим таке бачення світу.Інакше ніякої навіть самий знаменитий і заслужений педагог зі світовим ім'ям не зможе вам гарантувати, що, слідуючи його ідеї (навіть якщо та декларується як дуже дієва і правильна і перевірена на сотні тисяч дітей, ви зможете домогтися потрібного результату. Якщо транслюються зі сторінок книги ідеї здаються вам близькими і ви зрозуміли їх до кінця, то вам ніяких труднощів не складе втілити їх у життя, тоді всі описувані способи взаємодії з малюком, стануть вашим стилем життя, подібна поведінка буде для вас природним і ви будете впевнені в тому, що робите правильно. В іншому ж випадку ви приречені на чисто механічне втілення, нехай навіть самих правильних і розумних ідей, і по-перше, ефект вже швидше за все буде не таким, а по-друге, ваш внутрішній стан буде нервовим, тому що ви робите те, що дитині, може, і краще об'єктивно, але вам особисто абсолютно не властиво і суперечить вашій натурі.

До речі, про впевненість у собі, не побоюся сказати, що Діюча невірно з загальнолюдської точки зору мама, але робить це з твердим переконанням у своїй правоті і чистоті власних спонукань, буде мати на дитину більшу дію, ніж робить «правильно», але, так сказати, не від душі.

Ще один дуже важливий момент, Намагайтеся бути критичними до того, що читаєте, не варто сприймати все написане, як істину в останній інстанції. Це дуже важливо, по-перше, тому, що в даний час існує Безліч дійсно низькопробної літератури науково-популярного псевдопедагогического спрямування, а по-друге, тому, що не варто забувати — Всі діти різні і те, що добре одному, може запросто не підійти іншому. А хто, крім вас, знає вашої дитини краще всіх. Саме тому читати-то ви можете все, що завгодно, не забуваючи ретельно «фільтрувати» і «приміряти» все нове на вашого малюка до того, як перейти до експериментів «в полі».

Якщо ви читаєте правильні книги, бачите можливості для зростання і розвитку власного педагогічного таланту, якщо ви сприйнятливі і готові змінюватися в кращу сторону, вашим дітям дуже здорово з вами пощастило.

Картинка з сайту http://www. msunews. ru