Вчимося вибирати іграшки

Поговоримо про те, якими міркуваннями слід керуватися, вибираючи для своєї дитини іграшки.
У цій статті ми сформулюємо найбільш загальні вимоги до дитячих іграшок.

Отже, іграшка повинна бути:

· Безпечної (відсутність небезпечних деталей і шкідливих матеріалів на складі)

· Естетично привабливою (кольори повинні бути яскравими, але не кричущими, що гармонійно поєднуються між собою, зовнішній вигляд повинен викликати приємні враження, не відштовхувати). Пам'ятайте, іграшка повинна сприяти формуванню правильних уявлень про навколишній світ і гарного смаку, викликати у дитини позитивні емоції.

· Адекватної віку (подібна інформація часто є на етикетці, так само ви можете ознайомитися з нашими статтями про іграх, характерних для дітей різного віку та наведеним у них переліком іграшок, відповідних кожному віку).
Купувати іграшку для дітей більш молодшого віку, ніж ваш, не варто, віддавайте перевагу актуальним іграшок або «на виріст» (з запасом на півроку), які будуть стимулювати вашого малюка до розвитку.
У будь-якому випадку, орієнтуєтеся на особливості вашої дитини, адже кожна дитина індивідуальна, а показники віку на етикетках іграшкової продукції, зрозуміло, усереднені.

· Функціональної (купувати дитині іграшку, яка буде просто стояти на полиці як декорація, безглуздо, дитина повинна мати можливість діяти з іграшкою та чим більше дій можна з нею зробити, тим краще, а чим більше заборон при грі з тими чи іншими іграшками, тим менш привабливою і затребуваною в підсумку стає така іграшка)

· Корисною (іграшка повинна сприяти розвитку будь-яких здібностей, формуванню якихось навичок у вашого малюка)

· Зручною (іграшка повинна відповідати можливостям дитини і бути зручною в використанні — досить легкою, невеликий і т. д.)

· Не занадто простий (такі іграшки швидко набриднуть дитині і, якщо використовувати їх не за прямим призначенням у малюка не вийде, то така іграшка скоро перестане бути затребуваною) і Не занадто складною (такі іграшки легко стомлюють)

Кращі іграшки це такі, які залишаться з малюком надовго і не перестануть бути йому цікаві. Тому, обираючи іграшки, орієнтуйтеся на те, щоб дії з ними були як можна більш різноманітними і різними за ступенем складності, наприклад, кубики можна просто розглядати, будувати з них вежу, ставлячи один на одного, а потім і більш складні конструкції.

Іграшок не повинно бути занадто багато найбільш раціонально зберігати всі іграшки в ящиках, коробках або на полицях, щоб у доступі у дитини в кожний момент часу були не всі наявні іграшки, буде достатньо трьох-п'яти. Це необхідно для того, щоб увагу малюка не розсіюється і дії з кожним окремим предметом не ставали поверхневими і розсіяними. Щоб стимулювати в дитині бажання ускладнювати та удосконалювати сюжетно-рольову гру, іграшки повинні поєднуватися і комплектуватися між собою, так наприклад, до ляльок необхідно «докласти» одяг, посуд і меблі, до машинок — можливість побудувати гараж або прокласти трасу. Наявні в арсеналі вашого дитини іграшки по можливості повинні бути виконані з різних матеріалів: дерев'яні, пластмасові, керамічні, гумові, хутряні, тканинні і т. п.

Проведіть ревізію наявних у вас вдома іграшок на предмет того, чи відповідають вони різним потребам вашого малюка — іграшки для спокійних і навпаки активних ігор, іграшки для індивідуальних занять або колективної гри. Обов'язково, особливо для хлопчиків, завести іграшки, що дозволяють відреагувати агресивні переживання — солдатики або зброю для гри у війну, боксерська «груша» і т. п.. Керуйтеся цими нескладними правилами і пам'ятайте — Правильний вибір іграшок для дитини це запорука його різнобічного і гармонійного розвитку.