В зоопарк з самими маленькими

Більшість дітей люблять тварин, крім того, познайомитися з різними представниками живої природи дуже цікаво і пізнавально, тому ідея відвідати зоопарк разом з малюком здається привабливою багатьом батькам. Піти в зоопарк можна з дітьми різного віку, правда, цілі та деякі особливості кожен раз будуть різними.

Перший раз можна відправитися в зоопарк З дитиною у віці навіть до року, головне, що потрібно при цьому врахувати:

• Добре, якщо маля Вже може самостійно сидіти (тоді ви зможете скористатися коляскою), інакше вам доведеться підносити його до вольєрів на руках, щоб показати тварин або крутитися, щоб прийняти зручне для малюка положення, якщо він в слінгу або кенгуру.

• Бажано, щоб дитина (визначте це за вашими спостереженнями за ним будинку) Міг зосередитися на тому, що ви йому показуєте і знав хоча б кілька тварин, якщо ви займаєтеся з ним будинку, показуєте картинки в книжках чи читаєте вірші, досягти цього буде легше.

• Для поїздки вам буде необхідна Зручна коляска або ви повинні бути твердо впевнені, що витримаєте і дорогу в обидві сторони, і прогулянку при використанні Іншого засобу пересування (слінг, кенгуру, тощо).

Розрахуйте час вашої поїздки, бажано, щоб воно становило не більше години (особливо, якщо дитина мало спить і швидше за все буде не спати під час вашого шляху), якщо дорога виявляється занадто довгою і виснажливою, то краще відкласти відвідування зоопарку до кращих часів. Якщо дорога виявиться досить довгою, варто врахувати, виїжджали ви з дитиною так далеко і надовго раніше, і краще якщо досвід подібних прогулянок у нього до цього часу вже буде.

• Оберіть для першого відвідування зоопарку Теплу пору року. По-перше, не буде проблем з переодяганням малюка в транспорті (йому не буде жарко), по-друге, гуляти при гарній погоді приємніше і можна провести на прогулянці більшу кількість часу, по-третє, весною і влітку більше тварин, які знаходяться на вулиці, а не в павільйонах, і доступні для відвідувачів.

Ретельно підготуйтеся до поїздки, зберіть все, що вам знадобиться по дорозі, виходите з принципу «нехай краще буде і не знадобиться, ніж знадобиться, але не виявиться під рукою», однак не перестарайтеся з багажем, особливо, якщо ви будете добиратися своїм ходом, а не на машині. Обов'язково візьміть: запасні підгузники, вологі серветки, їжу і питво для малюка, кілька іграшок.

• Обов'язково Візьміть фотоапарат, згодом ви зможете показувати малюкові фотографії різних тварин, використовуючи їх для ігор і занять з дитиною

Розподіліть час таким чином, щоб дитина не перевтомилася від надлишку вражень і міг відпочити (деякий час приділіть знайомства з тваринами, частина часу залиште на відпочинок і просто прогулянку по території), якщо ви правильно розпорядитися часом, то цілком зможете провести з дитиною в зоопарку хоч цілий день.

• Виберіть для відвідування зоопарку Будній день, у вихідні, особливо в теплу пору року там дуже багато народу, дуже шумно і суєтно, складніше підібратися до кліток і вольєрів з тваринами, важче знайти на лавках місце для відпочинку і т. п.

У Московському зоопарку є спеціальна територія так званого дитячого зоопарку, в ньому свої каси та окремий вхід з боку Садової Кудринській вулиці. Малюкам буде там дуже цікаво, оскільки представлені там більш звичні для нас тваринами (вовк, лисиця, заєць, кролики, морські свинки, поросята, домашні птахи), до того ж на цій території як правило, навіть по вихідних, не так багато відвідувачів.

Довідкова інформація: у теплу пору року зоопарк відкритий з 10 до 20 годин, в холодну пору року — до 17 годин, каси перестають працювати за годину до закриття, після чого зоопарк працює тільки на вихід. Квиток для дорослих коштує 150 рублів (інформація на травень 2008 року), діти, учні очних форм навчання (початкового, середнього та вищої професійної освіти), інваліди, пенсіонери, багатодітні батьки — безкоштовно (пам'ятайте про необхідність надання відповідних документів). Квитки в екзотаріум і дельфінарій купуються окремо і режим роботи в них свій.

Зверніть увагу — на території зоопарку діють наступні Правила:
1. Заборонено годування тварин (кожна тварина отримує їжу за спеціально розробленим графіком і раціону харчування, годування тварин, не передбаченої їжею призводить до їх захворювань, а можливо і до передчасної смерті)
2. Закритий доступ відвідувачів до зони будівництва і обслуговування
3. Заборонено перелазити огорожі і стояти на бар'єрах
4. Необхідно дотримуватися тишу (не вмикати радіоприймачі, магнітофони)
5. Заборонено дратувати і чіпати тварин
6. Необхідно уважно стежити за дітьми і не залишати їх без нагляду

Яку інформацію ви можете отримати на сайті московського зоопарку — http://moscowzoo. ru/