В зоопарк з малюком за ручку

Більшість дітей люблять тварин, крім того, познайомитися з різними представниками живої природи дуже цікаво і пізнавально, тому ідея відвідати зоопарк разом з малюком здається привабливою багатьом батькам. Піти в зоопарк можна з дітьми різного віку, правда, цілі та деякі особливості кожен раз будуть різними.

Діти у віці року-двох і вже тим більше Малюки старше (до 3-4 років) знайдуть свій інтерес до відвідування зоопарку. До цього віку, як правило, діти вже знають деякі казки, героями яких є різні тварини, тому їм буде цікаво подивитися на живих персонажів — трьох поросят, вовка і сімох козенят, лисицю та півня, ведмедя. Спеціально для таких малюків у Московському зоопарку є Територія дитячого зоопарку зі своїми касами і окремим входом з боку Садової Кудринській вулиці. Відвідування цієї частини зоопарку зручно ще й тим, що територія невелика і діти не втомляться від прогулянки по ній, а вам не доведеться постійно обсмикувати малюка, спраглого і піти туди, і присісти сюди, і подивитися, помацати це. А погодьтеся, провести весь час прогулянки, поважно крокуючи з вами за ручку, якщо і вдасться, то буде не так цікаво. На території дитячої, крім усього іншого, не так вже й багато різних наметів продаються з іграшками, цукровою ватою тощо, так що вам не доведеться постійно переконувати малюка, що це ви купити йому не можете, і взагалі ви прийшли сюди не заради купівлі повітряної кульки, а щоб звірів подивитися.

Якщо ви зберетеся відвідати Головну територію зоопарку, спробуйте і самі налаштуватися, і підготувати малюка до того, що ви не подивитеся все, і обов'язково підете в зоопарк ще раз, щоб побачити тих звірів, з якими не встигли познайомитися в цей раз. Можете Вибрати для відвідування кілька павільйонів (наприклад, з птахами, тераріум, «нічне життя») і затриматися, наприклад, біля ставка з водоплавними птахами, заздалегідь поясніть дитині, куди ви підете, і кого побачите. А для себе складіть відповідний маршрут, вражень від відвідування декількох павільйонів вашому малюкові вистачить, а всього шляху буде цілком достатньо для прогулянки. Можна, звичайно, маючи на меті обійти всі, відправитися в зоопарк і на цілий день, проте, пам'ятаєте, в кінцевому рахунку ваша мета — цікава прогулянка і приємні враження, а не нервові батьки і втомлена дитина, тому тверезо оцініть свої сили, і можливості вашого малюка.

Обов'язково зорієнтуйтеся по путівнику або за картками на місці і Знайдіть місця, де ви можете Перекусити, сходити в Туалет, Відпочити, щоб при виниклій необхідності не довелося витрачати час на пошуки. По можливості візьміть із собою коляску або велосипед (підійде, якщо ви виберете час, коли ваша дитина точно не збереться спати), щоб малюк міг відпочити, якщо втомиться ходити сам.

Подібного роду заходи можуть сильно вдарити по кишені», тому якщо ви обмежені в засобах, відразу вирішите для себе, скільки грошей і на що саме ви готові витратити. Наприклад, ви категорично відмовляєтеся фотографувати малюка на шиї з пітоном, але готові купити цукрову вату. Врахуйте, що їжа та напої на території зоопарку, само собою, коштують значно дорожче, ніж у магазинах, тому наприклад пляшку води більш резонна захопити з собою з дому.

Не забудьте Фотоапарат — привезені із зоопарку фотографії ви зможете використовувати для різних ігор вдома або занять по розвитку мови маляти (задавати питання, «що це за тварина», «як воно каже», «де у нього ноги, очі» тощо).

Пояснюєте дитині, що він повинен Постійно перебувати в полі вашого зору, уважно стежте за ним, тримайте за руку. Ці поради тільки здаються банальними, проте ви і самі напевно здивуєтеся, з якою легкістю «несподівано кудись діваються» допитливі і енергійні по своїй натурі малюки.

Довідкова інформація: у теплу пору року зоопарк відкритий з 10 до 20 годин, в холодну пору року — до 17 годин, каси перестають працювати за годину до закриття, після чого зоопарк працює тільки на вихід. Квиток для дорослих коштує 150 рублів (інформація на травень 2008 року), діти, учні очних форм навчання (початкового, середнього та вищої професійної освіти), інваліди, пенсіонери, багатодітні батьки — безкоштовно (пам'ятайте про необхідність надання відповідних документів). Квитки в екзотаріум і дельфінарій купуються окремо і режим роботи в них свій.

Зверніть увагу — на території зоопарку діють наступні Правила:
1. Заборонено годування тварин (кожна тварина отримує їжу за спеціально розробленим графіком і раціону харчування, годування тварин, не передбаченої їжею призводить до їх захворювань, а можливо і до передчасної смерті)
2. Закритий доступ відвідувачів до зони будівництва і обслуговування
3. Заборонено перелазити огорожі і стояти на бар'єрах
4. Необхідно дотримуватися тишу (не вмикати радіоприймачі, магнітофони)
5. Заборонено дратувати і чіпати тварин
6. Необхідно уважно стежити за дітьми і не залишати їх без нагляду

Яку інформацію ви можете отримати на сайті московського зоопарку — http://moscowzoo. ru/