У вас з’явився малюк! Другий

Народження ще однієї дитини — величезна радість. Але поряд з цим вашу родину чекають і нові труднощі: дитяча ревнощі, здавалося б, зовсім не дитяче почуття, займе не останнє місце в переліку проблем. Думаю, що повністю уникнути цього нікому не під силу, а от звести до мінімуму ймовірність конфліктів на ґрунті дитячих ревнощів цілком можливо.
Спробуйте почати підготовку старшу дитину до появи малюка ще До пологів: будьте гранично Чесні з сином або донькою, не обіцяйте йому соратника по іграх і головного захисника, часом малюки бувають дуже розчаровані при вигляді безпорадного немовляти.
Розглядайте разом з дитиною його фотографії в дитячому віці, Пофантазуйте, як буде виглядати новий член родини.
Дайте маляті Можливість допомогти вам ще до народження дитини: ходіть разом по магазинах у пошуках речей для новонародженого, прислухайтеся до його думки і не забудьте, купивши речі для немовляти, побалувати чимось і старшого.
Типові зміни поведінки дитини старшого, коли в родині з'являється немовля, можуть виявлятися регрес (він раптом ніби повертається в минуле: починає проситися на руки, самостійно відмовляється їсти або одягатися і т. д.), примхи і протиріччях (дитина постійно всім незадоволений, плаче без приводу),Замкнутості (така поведінка визнається найбільш небезпечною: дитина йде в себе і внутрішні переживання, вчасно не поміченими дорослими, можуть залишитися з ним на все життя).
Звичайно, така поведінка дитини рано чи пізно починає дратувати батьків, вони зриваються і карають чадо. А що якщо замість покарань, які лише збільшують прірву між вами скористатися деякими «секретами».
Перш за все, постарайтеся максимально забезпечити старшій дитині колишнє життя. Безперечно, щось має змінитися, але головні «ритуали» повинні зберегтися (вечірня казка, спільний чай у 8 годин тощо).
Не ставте ліжко старшого в Окрему кімнату якщо до цього він спав з вами (навіть якщо ви боїтеся, що дитина не виспиться з нічного плачу новонародженого). Через це я пройшла сама: коли народився син, дочка (їй тоді було вже 6 років) «переїхала» спати в окрему кімнату: ми купили їй гарний світильник, щоб не боялася, повісили балдахін і облаштували просто спальню маленької принцеси. Проспавши в новій спальні дві ночі, дочка рішуче заявила, що більше не залишиться. Довелося пустити її назад у велику кімнату. До речі спала вона так міцно, що ніякі крики немовляти не могли її розбудити, а тата вона обіймала навіть уві сні, немов боялася знову залишитися одна.
Заведіть собі правило — щодня хоча б півгодини виділяти старшому для розмови по душам. Звичайно, у вас багато справ, поки новонароджений спить, але що таке брудні пелюшки порівняно з душевним спокоєм дитини!
Іноді (приблизно раз на місяць) з маленьким сином залишався тато, а ми з донькою тільки вдвох займалися жіночими справами: ходили в кафе поїсти морозиво, відправлялися за покупками тільки для неї (хоча вона не забувала і доглянути що-небудь для братика) або просто гуляли в парку і збирали листя.
Чоловік вигадував разом з донькою маленькі «секретики» або милі сюрпризи. Вони, як справжні змовники перемигивались, подавали один одному умовні сигнали, а потім нас з малюком несподівано заставав то будинок повний повітряних кульок, коли ми поверталися з прогулянки, то феєрверк у дворі, коли малюк лягав спати. Таку близькість чоловіка з донькою я вперше побачила лише тоді, коли народився син.
Думаю, що ви самі зможете придумати чимало подібних хитрощів, щоб зробити життя вашого малюка максимально комфортною і довести, що з появою братики-сестрички його ви не стали любити менше!