Спокійний сон: міфи і реальність

Більшість молодих батьків проводять багато безсонних ночей поруч з колискою. Звичайно, хтось із них може похвалитися тим, що малюк з народження спить спокійно, але це, швидше, виняток.... Кожен вибирає свої способи для усипляння малюка, вислуховуючи численні поради родичів-друзів-знайомих або вишукуючи їх в інтернеті. Але наскільки дієві популярні «рецепти спокійного сну», а головне, чи безпечні вони? Я проконсультувалася зі своєю двоюрідною сестрою, дитячим педіатром, кандидатом медичних наук.
Міф 1. Якщо годуюча мама вип'є вина, то її немовля міцніше спить.
Реальність: насправді у малюка, що піддався навіть незначного впливу алкоголю, тривалість сну змінюється в меншу сторону. Крім того, алкоголь дуже шкідливий для юного незміцнілого організму.
Міф 2. Лежачі на животі немовлята засипають набагато швидше.
Реальність. Так, це відповідає дійсності, однак остерігайтеся укладати малюка спати на животик, це небезпечно! Сплячий на животі малюк може втупитися в що-небудь носиком і задихнутися!
Міф 3. Щоб малюк добре спав, його слід міцно сповити.
Реальність. Так, це так; більшість дітей люблять спати спеленутими, тому що це нагадує їм утробу матері. Крім того, багато крихти будять самі себе, мимоволі торкаючись уві сні ручками до особи, що спеленутом стані виключено. Однак, деякі дитячі психологи проти тугого сповивання: згідно з дослідженнями, діти, яких довго сповите в дитячому віці, згодом відрізняються скутістю і нерішучістю в характері.
Міф 4. Якщо дитина плаче в ліжечку, не потрібно до неї підходити, цим ви разбалуете малюка; поревет трохи і засне.
Реальність. Категорично не варто так чинити: крім того, що малюк отримає масу негативних відчуттів (і при цьому навряд чи засне), він може з часом зненавидіти ліжечко і починати плакати відразу, як у ній опиниться. Завжди заспокоюйте малюка: у перші місяці життя йому дуже потрібна ваша любов і турбота.
Міф 5. Заколисування дуже полегшує засинання.
Реальність. Так, це так; причому, з віком потреба у заколисуванні поступово сходить нанівець. Головне при гойданні колиски — уникати різких рухів.
Міф 6. Хочете приспати свого малюка? Співайте колискову!
Реальність. Так, це дійсно дуже хороший рада. Як показує практика, тихе, розмірене мамин спів здатен вгамувати навіть самого «буйного» немовляти. Причому ваші вокальні дані не мають абсолютно ніякого значення — важливий сам голос, найкрасивіший на світі, що ваш малюк дізнається з тисячі інших. Маленький секрет — пісня повинна поступово стихати: це надає заспокійливе дію на малюка.
Міф 7. Неспокійний дитина буде спати міцніше, якщо в ліжечко покласти що-небудь з маминої одягу.
Реальність. Так, це так, якщо вашій дитині більше 3х місяців — у цьому віці він вже добре знає мамин запах. Неодмінна умова: річ повинна бути «свежеснятой», а до цього знаходиться на мамі протягом кількох годин. І в цілях безпеки обраний предмет одягу повинен бути невеликим і легким, щоб дитина в ньому не заплутався.