«Спи, моя радість, засни…» приспати малюка?

Сподіваюся, всі ви вже пройшли перший етап підготовки молодої мами й освоїли перший ступінь майстерності — можете покласти своє чадушко в ліжечко. Що ж, продовжуємо розмову, переходимо до усипляння

Щоб дитина заснула необхідно в першу чергу утримувати позиції, описані в статті про укладання, а саме — дитина лежить, тіло розслаблене, очі закриті. При цих умовах ви можете застосовувати різні методи, що сприяють безпосередньо усипляння:

· читати книги (домовтеся з дитиною, що як тільки очі відкриваються, він встає і т. п., ви припиняєте читати і продовжуєте лише тоді, коли знову буде прийнято «вихідне положення»)

· прилягти самій де-небудь поруч і робити вигляд. що спите, нагнітаючи сонний настрій (головна умова, спробуйте і самі розслабитися і відпочити, а не кожні 30 секунд відкривати очі перевірити, як поводиться дитина, бо другий варіант дуже швидко сприйматиметься дитиною як гра, в якій він із задоволенням візьме участь)

· співати або слухати в записі колибельні спокійну музику

· погладжувати або злегка поплескувати малюка

· почухати за вушком

· потримати свою руку на потилиці дитини (відчуття тепла і тілесного контакту в цій галузі сприяє розслабленню)

· легенько смикати або перебирати волосся

· злегка погладжувати пальцем брови «проти шерсті» і назад (сприяє розслабленню м'язів навколо очей)

· тримати за ручку (діти відчуває себе спокійно, легше розслабляються, коли мама тримає їх долоньку)

· погладжувати скроні, щоки і скули (сприяє розслабленню м'язів особи)

· «контрольний поцілунок у голову» — ось чоловік мій каже: «Шкода, що у дітей немає кнопки, щоб натиснути і він заснув», так ось така кнопка є, вона між брів на лобі, якщо дитина вже в сонному стані і очі злипаються, то варто тільки поцілувати в це місце (бажано не цмокнути, а потримати губи довше), як очі закриваються остаточно. Можна обійтися без поцілунку і просто притиснутися носом до малишовому лобі і полежати

· методика для терплячих (народилася у мене спонтанно під час тихих годин у дитячому садку) — погладжуючи по черзі всі частини тіла, назвати їх і примовляти, наприклад «волоссячко відпочивають», «голова відпочиває», «очі відпочивають» і т. п.(причому намагатися конкретизувати частини тіла — брови, щоки і т. п., а не просто руки, ноги, голова). Можна зверху вниз (від голови до ніг), можна навпаки (від ніг до голови). Якщо за один коло дитя не заснуло, можна продовжити, примовляючи «вічка засипають» і знову погладити всі частини тіла по черзі, а в третій коло «очі сплять».А ще є варіант гладити, примовляючи відразу очі відпочивають, оченята засипають, очі сплять». Діє як правило безвідмовно, посколмге по суті це гиптотична формула, дітям дуже подобається — довелося навчити методу усіх наших вихователів, бо діти вимагали.

І ще кілька важливих моментів наостанок. По-перше, відводите на укладання малюка досить значну кількість часу, але при цьому не плануйте, скільки конкретно у вас на це піде — один і той же дитина може заснути сьогодні за п'ятнадцять хвилин, а назавтра буде «ковбаситися» перед сном годину-півтора. До етоум просто треба бути готовою і набратися терпіння. По-друге, якщо дитина може засунть сам, то і не варто навантажувати його своїми маніпуляціями і присутністю, краще радійте тому, що він такий самостійний, а свою потрібність і важливість для нього збережіть для інших сфер життя. І третє, якщо дитина вже давно лежить з закритими очима, дихає рівно, і вам здається, що вже спить, краще витратьте ще дві хвилини, щоб побути поруч і в цьому переконатися, ніж ви підете, а він «прокинеться», і вам доведеться витрачати на його приспання ще півгодини.

Удачі і терпіння вам і спокійного сну вашим дітям!