Скоро ти, малюк, підеш у дитячий садок

Що одного разу, прокинувшись вранці, він не зможе залишитися вдома, пограти в свої іграшки, побути з мамою, він повинен буде куди піти і провести там цілий день і надалі ходити в дитячий садок постійно.
Погодьтеся, настільки радикальна зміна способу життя це досить серйозний стрес. Як полегшити для дитини цей перехід до іншого життя?

В першу чергу необхідно зробити так, щоб дитячий садок став частиною реальності для вашої дитини — щоб він знав і розумів, що це таке, і по можливості був обізнаний найбільш повно і різнобічно:

-розкажіть загальну інформацію — що таке дитячий садок, для чого його придумали і т. п.
-розкажіть, що туди ходять діти, і він теж піде, коли прийде його час.
-розкажіть, що конкретно відбувається з дітьми в саду, чим вони там займаються, хто там працює і т. п.
-розкажіть про те, як ви самі ходили в садок, коли були маленькими, пригадайте пару цікавих або смішних історій про те, що відбувалося з вами в дитячому саду, обов'язково розкажіть, чого ви там навчилися

Головне правило, якого при цьому варто дотримуватися — запитання передбачає різні можливості для відповіді, тому, якщо вас якась з них свідомо не влаштовує, утримайтеся від питань, сформулюйте твердження.
Наприклад, не варто питати «а ти хочеш піти в садок?», якщо ви вже вирішили, що він туди піде, скажіть просто «багато діти ходять у дитячий садок, і ти теж підеш».

Тепер переходимо від слів до дій, теж для початку досить абстрактним і не стосуються вашої дитини особисто — покажіть малюкові найближчий до вашого дому дитячий садок, сходіть туди, коли там нікого не буде, Розкажіть ще раз, що в саду роблять діти (можливо, ви побачите щось і крізь вікна), покажіть дитячі майданчики для прогулянок. Ще раз пройдіться повз садка, коли діти на прогулянці, обговоріть, що відбувається, чим зайняті діти, покажіть вихователів.

Обов'язково Грайте з дитиною в «дитячий садок», таким чином ви зможете з'ясувати, як він до нього ставиться — в грі дитина дуже наочно відображає свої страхи, переживання і взагалі будь-які, позитивні в тому числі, емоції.

Навіть якщо часу або бажання на повноцінну гру у вас немає, постарайтеся хоча б зрідка влаштовувати коротенькі рольові розігрування, демонструють дитині правила життя в групі — пропонуйте пограти, наприклад, так: «у садку дітей багато, і всі вони повинні одягатися швидко, щоб разом скоріше вийти на прогулянку, давай спробуємо, як швидко ти зможеш одягнутися» або так «у групі, якщо у тебе щось не виходить або тобі потрібна допомога, ти можеш звернутися до вихователя, давай спробуємо, я буду вихователь, а ти попроси мене допомогти тобі зав'язати шнурки» і т. п.

Використовуйте для обігравання найбільш типові для реальності дитячого садка ситуації, вчіть вашої дитини реагувати адекватно, ввічливо спілкуватися, вміти відстоювати свої права і вирішувати виникаючі проблеми, з повагою ставитися до оточуючих.

Буде незайвим, навіть безвідносно того, чи піде ваша дитина в дитячий садок чи ні, подумати про соціальної адаптації вашого малюка і розвитку у нього необхідних навичок самообслуговування. Якщо ви будете ходити з дитиною на дитячий майданчик і вивчати його спілкуватися з іншими дітьми і дорослими, запрошувати в гості своїх друзів з дітьми різного віку і самі ходити в гості, вашій дитині буде значно простіше опинитися в незнайомому середовищі і з незнайомими йому дітьми і дорослими. Якщо ваша дитина навчиться сам акуратно їсти, одягатися, умиватися, буде знати, як попросити про необхідної йому допомоги, то це теж значною мірою допоможе йому в дитячо-садовської життя.

Найвдаліший час для поступової підготовки малюка до дитячого саду — це весна. На вулиці тепло, і ви можете досить довго гуляти (сходити до дитячим садам на «екскурсії»), попереду ціле літо для того, щоб малюк встиг звикнути з думкою про те, що восени він піде в садок, і потренуватися в різних навички та вміння, які знадобляться дитині в групі.

Що ще слід відзначити, говорячи про підготовку малюка до відвідування дитячого саду, так це те, що ніяких особливих вимог до розвитку у дитини інтелектуальних здібностей при вступі у дошкільний освітній заклад немає. Ніхто не вправі відмовити вам у наданні місця у дитячому садкуНа тій підставі, що ваша дитина не вивчив напам'ять свою домашню адресу, не знає, де право і ліво, або не вміє рахувати до п'яти. Тому навіть якщо ви придбали літературу із серії «Тести для дошкільнят за визначенням готовності до дитячого саду», не варто ставитися до виконання вашою дитиною цих завдань надміру серйозно.