Що беремо з собою в пологовий будинок?

Ще задовго до пологів я знайшла і прочитала безліч списків речей, які потрібно взяти з собою в пологовий будинок. Як виявилося на практиці, у більшості з них багато зайвого, в той час як дійсно необхідне перераховано не всі. І зараз я хочу поділитися своїм списком.
Власне, їх навіть два: як виявилося, є деякі речі, які коштують досить дорого і при цьому можуть і не знадобитися, але в певних ситуаціях без них не обійтися. Отже, ось мої списки:

№1
Для себе:
Халат, нічна сорочка (кілька штук). В пологовому будинку, звичайно, видадуть, але вигляд у них самі розумієте який. Хоча на самі пологи краще брати саме казенне — під час процесу сильно забрудниться, і не шкода. Сорочку краще брати на бретельках або з ґудзиками на грудях — годувати буде зручніше.
Тапки резинові(капці). Раджу не брати м'які домашні капці — знову ж велика ймовірність забруднити. Гумові в самий раз, потім їх легше помити.
Післяпологові (урологічні) прокладки. Продаються в аптеках і дуже багато вбирають — звичайними гігієнічними, навіть «нічними», після пологів не обійтися. До них — кілька комплектів Одноразових трусиків: дуже зручна річ! Викидаєте разом з прокладкою, і як завгодно часто змінюєте.
Вологі серветки для інтимної гігієни, краще з антисептичним ефектом. Замість туалетного паперу.
Банний рушник. В душ захочеться сходити, і не раз. До нього інші купальні приналежності: Шампунь, гель для душу, мочалку. Дуже зручно Рідке мило з дозатором (краще відразу дитяче, гіпоалергенний) — руки доведеться мити часто.
Крем для сосків наприклад, Бепантен. Дуже допомагає в перші дні годування.
Гребінець і Дзеркальце. Мама завжди повинна бути красивою!
Для малюка:
Памперси. Однієї упаковки цілком достатньо. Часто в пологових будинках ще дарують пробні упаковки різних виробників.
Дитяче мило. Як зазначила вище, зручніше рідке, з дозатором.
Вологі дитячі серветки. Коли я лежала в пологовому будинку (влітку), періодично відключали гарячу воду. Дуже придалися!
Одяг (сорочки і чепчики (шапочки), шкарпетки). Новонароджених крихіток рекомендується переодягати щодня, так що розраховуйте приблизно по 5 примірників кожної дрібнички.
Пелюшки варто брати лише в тому випадку, якщо їх не видають в пологовому будинку (нам видавали щодня і в необмеженій кількості). Вони швидко брудняться, а прати і прасувати там ніде.

№2
Сюди я включила Молоковідсмоктувач і Силіконові накладки на соски. Знадобляться не всім, але декому дуже допомагають при проблемах з годуванням. Коштують недешево, тому краще відразу не купувати, а проінструктувати чоловіка або маму і придбати при необхідності.

Ще варто заздалегідь приготувати (але з собою не тягати, а попросити принести перед випискою) Конверт для малюка, а собі — Одяг і Косметичку (щоб гарно виглядати на фото при виїзді з пологового будинку). Не спокушайтеся, відразу в дородові речі ви не влізете (я довго намагалася!), так що вибирайте моделі з «вагітного» гардеробу.