Щеплення: за і проти

Звичайно, я чула про таких батьків, але стикатися ось так лоб в лоб, раніше якось не доводилося. «А ви не боїтеся?» — запитала я її. «А ви?» — задала вона зустрічне питання. Потім і моя подруга, яка нещодавно народила написала в пологовому будинку категорична відмова від БЦЖ і гепатиту, аргументувавши це тим, що організм новонародженої дитини ще занадто слабкий, щоб піддавати його атаці сторонніх тел.

Відразу хочу сказати, що в цій статті я нікого не агітую, прищеплювати чи ні свого малюка. Для цього усіх бажаючих поділитися своїми поглядами і подискутувати на цю тему, запрошую в коментарі. У свою ж чергу хочеться просто трохи розповісти, чим керуються батьки приймають рішення.

Зараз дуже багато говорять про всілякі ускладнення пов'язаними з поствакцинационним періодом. Так, особисто у нас, після третьої АКДП піднялася височенна температура, яка не падала три дні, але при цьому друга і перша АКДП не викликала у Володі ніяких ускладнень.

Отже, мами, які не роблять щеплень дитині, звичайно діляться на тих, хто не визнає щеплень взагалі, і тих, хто збирається робити щеплення перед дитячим садом, куди, як відомо, досить складно потрапити без набору штампиків про вакцинації. В даному випадку мова не йде про тих діток, яким дано відвід за медичними показаннями.

Перші вважають, що ймовірність захворіти не залежить від того, щеплена людина, і вважають, що наслідки від щеплень можуть бути гірше, ніж власне захворювання, від якого прищеплюють дитини. Наприклад, наводять статистику, за якою поліомієліт набагато частіше зустрічається у щеплених дітей, тому що дикого поліомієліту в природі практично не залишилося.

Другі дотримуються думки, що якщо їхня дитина не ходить в садок, не копається в пісочниці і не їздить на метро, то й заразу йому підчепити ніде. Щодо другого готова посперечатися, у моєї сестри абсолютно домашній дитина у віці 5-ти місяців перехворів краснухою. Як ви розумієте, до пісочниці йому було ще далеко. Тепер наведу кілька доводів сторін.

Противники щеплень:

· Відсутність об'єктивної статистики ускладнень (списання на ГРВІ).

· До складу вакцин входять солі ртуті та інші отруйні компоненти

· Недостатнє дослідження деяких вакцин, наприклад, гепатиту B. Вакцинація без урахування особливостей дитини

· Дозування для новонародженого і п'ятирічного малюка, на відміну від будь-якого іншого ліки одна і та ж.

Прихильники щеплень:

· Те, що ви не знаєте людей, які хворіють болячками, від яких робляться щеплення, не означає, що ваша дитина не захворіє. Яскравий приклад — туберкульоз. Хвороба, як відомо, соціальна. І те, що ви не їздите в метро — відомому розсадник зарази, зовсім не означає, що цю хворобу не принесе вам повернувся з роботи чоловік, який сів на місце, де до цього сидів переносник.

· Не існує природного імунітету проти гепатиту В, дифтерії, правця, а ймовірність захворіти, кашлюк, наприклад, досить висока просто при відвідуванні поліклініки.

· Поліомієліт — тут взагалі досить цікаво, виявляється, нещеплені діти можуть заразитися нею від щеплених, у тому числі через фекалії.

· Дитячі хвороби, перенесені нещепленими дорослими, призводять до більш тяжких наслідків.

Взагалі, висновки, які зробила особисто я:

· Щепитися імпортними щепленнями, згідно з індивідуальним графіком (до речі, у нас в районній поліклініці роблять вітчизняними препаратами, від яких частіше бувають ускладнення).

· Попередньо відвідати педіатра і, при необхідності, зробити аналізи крові і сечі.

· Перед вакцинацією уважно вивчити можливі побічні ефекти та методи боротьби з ними.