Робоче місце школяра

Ваша дитина пішла до школи. Необхідно виділити в квартирі окреме робоче місце для школяра, відповідне віковим нормам.

Робоче місце школяра

У темному і погано освітленому місці швидко втомлюються очі, починає боліти голова. Якщо посадити дитину за звичайний стіл, за яким сидять його батьки, то їй буде не зовсім зручно. Дитині доведеться займати вимушену позу, яка в подальшому призведе до виникнення кіфозу - викривлення хребта на рівні попереку. Іноді діти сідають збоку, тоді вони виробляють у себе інше викривлення хребта - класичний кіфоз.

Як правильно організувати робоче місце школяра:

1. Ніколи не саджайте дитину навпроти вікна. Освітленість робочого місця повинна йти зліва. Правосторонній падіння світла створить падіння тіні безпосередньо на стіл. Краще, коли вікно ззаду або з лівого боку. Коли по-іншому поставити стіл неможливо, відсуньте його на відстань від 15 сантиметрів до півметра від вікна.

2.Вибірайте спеціальну дитячу меблі. Дайте можливість дитині сідати на різні стільці, але основний вибір тоді, коли ноги дитини рівно встануть на підлогу. Заміряйте кут, який сформується між стегном і гомілкою. Він повинен бути прямим. Тепер підсуньте його до столу. Сидячий дитина опускає руку вниз. Зверніть увагу, його лікоть повинен знаходитися на 5-6 сантиметрів нижче поверхні столу.

3.Вибіраем місце для навчального приладдя. Це можуть бути ящики або полиці столу. Або придбайте пенал з полицями або навісну полицю. Краще без дверцят, так дитина буде бачити свої підручники і зошити, стежити за порядком на полицях. Шкільні психологи вважають, що такий варіант дозволяє дисциплінувати дітей.

4. Вибирайте класичну лампу. Галогенові світильники дають занадто різке світло. Діти, що роблять уроки у вечірній час повинні мати освітлення робочого місця з двох сторін: верхнє світло і місцеве освітлення.

5. Облаштуйте окреме місце для комп'ютера. Оптимальне рішення - кутовий стіл. Комп'ютер розташуйте в кутовий зоні, так він не завадить занять і буде стояти на безпечному для напруги очей відстані. Це відстань вимірюється витягнутою рукою.

Не забувайте, що у дітей є власна думка і бажання. Дайте їм можливість самим вибрати те, що їм подобається. За кольором, дизайну. Це додасть дитині впевненість і задоволення у виконанні домашніх завдань. Бажаємо приємних покупок вам і хороших оцінок вашим дітям.