Прогулянки по Воробйовим горах. Частина перша

Якщо ви любите гуляти, та ще й з користю приїжджайте на Воробйови гори. Тут з 2005 року відкрито для відвідування перший в Москві екологічний туристичний пішохідний маршрут. Зараз він складається вже з трьох етапів. Відразу біля метро починається перший з них — «На схилах Воробйових гір», вірніше, початком маршруту вважається розташована поруч з вулицею Косигіна майданчик з вольєрами, Тут можна побачити білок, домашніх птахів (качок, індиків, курей), а так само фазанів і павичів. Якщо йти від метро Воробйови гори (треба повернути під мостом наліво), то до вольєрів доведеться піднятися, а потім знову трохи пройти пішки вниз, щоб повернутися на маршрут.

Приємною вашу прогулянку зроблять тінисті доріжки і схили, лавки та альтанки по дорозі, а корисної численні інформаційні щити, що розповідають про те, яка історія цього місця, як утворилися ці унікальні зсувні схили, які види рослин, тварин і птахів, що населяють цей дивовижний куточок столиці. Практично біля самого виходу з метро і далі за маршрутом ви зустрінете витончені дерев'яні годівниці для птахів з табличками-закликами «Побалуйте лісових мешканців!».Захопіть з собою пшоно або насіння, і ви разом з малюком зможете погодувати лісових птахів, багато з яких миттєво відреагують на запрошення до столу і прилетять до годівниці прямо на ваших очах.

У природному заказнику «Воробйови гори» дуже багато цікавих видів птахів (є навіть представники зникаючих видів — яструби і соколи), багатьох з яких вам навряд чи вдасться побачити так запросто десь ще в місті (ось ми чули і бачили зозулю, а ще красиву жовту іволгу). Далі по дорозі від метро до вольєра з птахами і білками вас чекає невелика цікава експозиція — «Зразки дерев парку» — спиляні стовбури деяких порід дерев — дуба, берези, осики, сосни та ін— побачивши їх зібраними в одному місці, дуже легко порівняти між собою забарвлення стовбурів і зовнішній вигляд кори (мою однорічного сина ще дуже сподобалося чіпати).

Це дуже затишний куточок, і організатори приділяють багато уваги вихованню у дітей та молоді дбайливого і трепетного ставлення до природи. На території заказника проводиться експеримент з роздільного збору сміття, можна побачити сліди негативного впливу людини на природу, наприклад, дерево, кора якого серйозно пошкоджена, деякі інформаційні стенди розповідають про зникаючі види тварин і птахів та рідкісних видів рослин. У нас з вами є унікальна можливість разом з організаторами цього маршруту показати дітям, як слабкий і вразливий світ живої природи, і як важливо з повагою ставиться до того, що нас оточує.

Як дістатися: м. Воробйови гори, парк «Воробйови гори»
Сайт заповідника — http://www. vorobyovy-gory. ru/