Вчимося жити разом

Опубликовано:

Між сильним і слабким підлогою сімейні відносини складаються не просто. Це старанна робота над собою, брати участь в якій повинні обидві половинки одного цілого. І тут не важливо, хто вважає себе розумнішим або вагомим, адже працювати повинні обидві половинки злагоджено ...
Опиняючись в новій обстановці, як саме ми показуємо себе у взаєминах? Чи зможемо ми оцінити з гідністю гру в родині з усією її дбайливістю і відвертістю? У більшості випадків таке неможливо.
Наприклад, студенту в перший день навчання не приходить в голову, що означає бути в якості студента і якими методами проходить процедура навчання у вищому закладі. Чому, зовсім не розуміючи, він добре копіює свої дії, як першокласник і вчитель. Поки він ще не усвідомлює, що абсолютно всім наплювати на нього, і що ніхто не захоче ходити за ним і нав'язувати знання. Не розуміє, що педагог - це не той вчитель, що запрошує батьків в школу.
Тому перший рік навчання виявляється дуже важким. Потрібно пристосуватися до таких умов, і призвичаїтися самому відповідати за підготовку, не сподіваючись на інших. Просто потрібно навчитися, не боятися педагога, а приймати його за людину рівного самому собі. Це необхідно повністю зрозуміти і перебудується.
Однак їм легше, кожен раз їх вчать. Постійно є ті, які підстрахують. І тому, після закінчення перших курсів відчувають себе впевненіше, жартуючи над першокурсниками.
А що буде, якщо у молодих пар утворилася сім'я? Розкрито шлях і все дозволено, без винятку, в сімейному взаєморозуміння. Однак на чому пари зупиняють свій вибір? Які роблять вчинки по відношенню один до одного? Чи розуміють толк скоєних рішень? Ні, нічого вони не знають і не розуміють в стосунках. У кращому випадку, наречені представляють спільне життя, як якийсь експеримент і сподіваються знайти баланс навмання. Машинально вони намагаються здійснити цілий набір примх взаємин. Не розуміючи, що взаємини між парами - це мистецтво грати, і учні вперше вчаться цьому мистецтву.
І батько з матір'ю сильно не розбираються в своїх відносинах. У ровесників повна темрява в цьому питанні. У вузах подібне не освоюють і не навчають. Ніхто не порадить, і молодята, як і раніше залишаться неписьменними в цьому питанні.
Розберемо на прикладі знервовану сім'ю, де мама бере на себе верховенство над сім'єю. Дуже шкода, що сім'я, створена на знервованою регресії між парами. Жити дітям в подібній сім'ї дуже нелегко. Вони неминуче наслідують батьків і надалі повторюють ту ж саму поведінку.
Поки що пари приймають сімейні відносини, як гру. І навіть якщо не пощастить відразу знайти взаєморозуміння, просто шукають інших, з ким їм більше пощастить. Хоча, другий варіант все ж не дуже-то і хороший, адже насправді, побудувати відносини, що стали якоюсь грою так, як цього хочеться вам особисто, достатньо просто. Потрібно всього лише трохи напружитися, і все відразу ж стане на свої місця, і пазл сімейного життя збереться в одну єдину, красиву картинку.