Прикмети під час вагітності

Наш фольклор багатий на прикмети, пов'язані з вагітними. Пузико «арбузиком» — значить там сидить хлопчик. Запливли боки, а мамина фігурка придбала форму гусенички — буде дівчинка: дочка ж у матері красу забирає. А тут недавно вичитала, що якщо живіт «огірком», то точно чекай синочка.
Ну, як ви собі уявляєте живіт «огірком»? Це ж просто аномалія якась...

Але саме страшне і небезпечне місце для вагітних, як не дивно,- жіноча консультація. Там і в коридорі купу цікавого наслухаєшся, і від лікарів багато «приколів» дізнаєшся. А ще там зважують на страшних таких вагах і за кожні зайві набрані 200 грамів прочухана влаштовують. Та ще й лякають якимись проблемами в майбутньому. Тому часто після прийому навіть мудрі поради сприймаєш, як мовиться, в багнети.

А до «мудрим» порад відносяться прикмети, в які вірять багато вагітні. І навіть я. Хоча мій чоловік завжди твердив, що перше місце в арсеналі засобів вагітної повинні займати затички для вух.
Особливо улюблені в народі і «достовірні» прикмети, пов'язані з визначенням статі майбутньої дитини і майбутнім перебігом пологів. І чим більше стає живіт, тим більше «доброзичливців» з'являється.

Якщо животик або ноги вкрилися волоссячком, значить, буде хлопчик. Знаєте, я теж «провидиця»: буде або хлопчик, або дівчинка, третього не дано! А подібні прояви — лише підвищення загальної кількості чоловічих гормонів в крові матері, але це не виключає народження дівчинки.
Вважається, що якщо жінка змарніла, народиться дочка, а якщо розцвіла, то син. Хоча не слід особливо зваблюватися: під дією гормонів, як у мам дівчаток, так і хлопчиків, можуть відбутися зміни в зовнішності, як в одну так і в іншу сторону.

Знову прикмета: сильний токсикоз — до дівчинки, його відсутність — хлопчик. Самопочуття при вагітності жодним чином не залежить від статі малюка! Інакше, уявляєте, як «пощастило» майбутнім мамам різностатевих близнюків, то нудить, то вони починають тоннами поглинати продукти; їх краса то меркне останнім предзакатним променем, то розгорається з потрійною силою (день на день не доводиться); а живіт то хилиться до неба, порушуючи всі закони земного тяжіння, то тягне до землі, та ще й розповзається по боках!

Під час першої вагітності всі пророкували мені сина: живіт був дуже низько; свекруха (теж, до речі, медик) за якимось табличок крові вирахувала собі онука; тітка бачила віщий сон з собою і моїм сином Степаном у головних ролях; а лікарі жіночої консультації в один голос твердили, що у мене буде великий чоловік. І тільки я знала, що буде дочка. По-перше, тому, що цього дуже хотів чоловік, а по-друге, коли я називала своє пузико «синочок», то отримувала такий стусан під ребра, що розуміла: «базікати» вже в утробі може тільки жінка!

А такі прикмети з розряду астрологічних прогнозів дозвольте залишити без коментаря:
— Якщо уві сні вагітна відчувала себе чоловіком, то буде хлопчик.
— Якщо жінка легко присідає і при цьому не крекче — дівчинка.
— Якщо ви любите ставити одну ногу на узвишшя, і тягне поставити праву — буде хлопчик, якщо ліву — дівчинка.
— Якщо у вас є старші діти, згадайте перше слово попереднього дитини. Якщо він спочатку сказав «мама», то народиться дівчинка, а якщо «тато», то хлопчик. (Хто ж повинен був народитися у моєї мами, раз моє перше слово було «дядько»?)

І чому подібні прикмети починають вірити все вагітні, починаючи від домогосподарок і закінчуючи льотчиком-випробувачем? Якщо вам не щастило в школі, то і тут напевно народиться хтось «незапланований».

Знаєте, ознаку, за якою ви на 100 відсотків визначити стать дитини? Потрапити в родову!