Поділ за типами сприйняття – дитина знака

Дитина знака є повною протилежністю дитині звуку: він не поспішає з промовою, довго мовчить, немов накопичуючи свої знання про мову, зате в певний час відразу ж починає говорити цілими фразами.

З такими «мовчунами» треба якомога більше розмовляти, читати їм вголос, оскільки діти знака від природи володіють чудовою пам'яттю і, заговоривши, здивують вас віршами і казками, які ви читали їм у ранньому дитинстві.

При навчанні читанню такі діти рідко відчувають труднощі, але їм важко збагнути логіку перетворення букв в звуки, тому і пишуть вони часто за правилом «пишу, як чую».
Звикли все піддавати аналізу, діти знака обожнюють казки з хвацько закрученим сюжетом, детективи, фантастику і пригоди, практично всі люблять читати енциклопедії. А батькам потрібно стежити, щоб вони не замінили малюкові художню літературу.
Кращий спосіб навчання і засвоєння інформації для дитини знака — різні схеми і таблиці. Вони легко читають складні таблиці, а грамотно складена схема допоможе їм надовго запам'ятати необхідний матеріал, який вони не можуть «вичленувати» з тексту.
Діти знаку люблять грати в складні логічні ігри, легко навчаються грі в шахи, а це прекрасний привід для спілкування дитини і батька.

З легкістю опановуючи граматику, дитина знака без праці здатний навчитися іноземної мови, правда, навички усного мовлення у нього будуть розвиватися повільно.
Ці діти — природжені винахідники: для них немає більшого щастя, ніж копатися в розетці, паяти мікросхему або розглядати пляшку з вбудованим в неї корабликом. Ви боїтеся, що ведений жагою пізнання, ваш малюк доведе себе до нещасного випадку або будинок до руйнування? Визначте його в гурток юного техніка або моделювання.
Вкрай азартний від природи дитина може годинами просиджувати за комп'ютером, тому батьки повинні уникати тісного спілкування малюка з блакитним екраном.

Діти знака легко опановують і нотною грамотою, люблять музичні заняття, «на дружній нозі» зі складними музичними інструментами (часто з декількома), але хорошими музикантами стають рідко, а ось композитор з такого малюка може вийти чудовий.
Не варто думати, що такі малюки — закінчені прагматики: вони теж мріють про далекі подорожі і загадкових світах, але за відсутністю кращого можуть відправитися досліджувати найближчі підвали. Доставити невимовне дослідне задоволення може геологічний гурток або туристична секція. Крім того, азарт, воля до перемоги і цілеспрямованість можуть зробити з дитини знака хорошого спортсмена.

Не схильним беззастережно приймати слова на віру, дітям знака здоровий глузд не дозволяє довго вірити в Діда Мороза, і вони спробують аргументовано переконати в цьому і інших дітей.
Не дивуйтеся, якщо чадо, отримавши від вас розгорнуту відповідь на питання, що його цікавить, піде і звірить його з енциклопедією — так надійніше.

Зазвичай кімнати, ліжечка та столи таких дітлахів схожі на вулкани після виверження, але в цьому хаосі малюк легко знаходить те, що йому потрібно, і немає для нього більшого покарання, ніж «розкласти все по місцях», а тим більше «викинути, нарешті, цей мотлох».
З рис характеру дітей знака можна відзначити їх щирість, чесність, відповідальність та пунктуальність. Вони не розуміють тонких жартів і напівнатяків, все сказане сприймаючи буквально (кожне слово для них — знак), тому будьте стримані і тактовні, критикуючи їх і ніколи не давайте негативних емоційних оцінок, типу «тупиця». Куди вже краще «розумниця».

Ви не дізналися в «дитині знака» свого малюка?
Можливо, він просто по-іншому сприймає світ, ось так: дитина звуку, дитина слова, дитина кольору