Облаштовуємо дитячу по Фен-шуй (частина 2)

Хто з нас згоден працювати в спальні? А спати в кабінеті? Але коли мова йде про наших дітей, то ми без задніх думок поєднуємо в одній кімнаті і робочий стіл, і ліжечко. Звичайно, більшість з нас не може виділити дві кімнати для дитини, в такому випадку необхідно вдатися до зонування простору.
Письмовий стіл слід ставити так, щоб дитина сиділа спиною до стіни і міг бачити вхідні двері. Всі ми схильні стійкого стереотипу, що йде з глибини віків: найвразливіше місце — спина. Як часто ми спиною відчуваємо, що хтось іде за нами і мимоволі сповільнюємо крок, щоб пропустити йде позаду. А деколи ми потилицею бачимо спрямований на нас наполегливий погляд. Те ж саме відбувається і з нашими дітьми: будь-яка дія, невидиме оком, що відбувається ззаду, здатна відволікати і дратувати, а значить, і заважати малюку сконцентруватися на справі. Тим не менш, вікно чи двері повинні потрапляти в зону не прямого, а бічного погляду, інакше дитина може часто відволікатися на те, що відбувається в коридорі або на вулиці.
Якщо неможливо посадити малюка спиною до стіни, то «захистіть» його ззаду крісло з високою спинкою.
В зоні творчості (там же, де розташований письмовий стіл) можна повісити на стіну дитячі малюнки в червоних рамках, що буде надихати дитини. А ось для виробів краще виділити окрему поличку з хорошою підсвічуванням.
Письмовий стіл (як і ліжко) не повинен розташовуватися на прямій між вікном і дверима, де енергетичні потоки надто стрімкі.
Та ігрову та навчальну зону краще розташовувати ближче до дверей, оскільки і сама двері, і площа біля неї найбільш активні, то не варто розташовувати тут ліжко. Якщо малюкові доводиться добиратися до навчального місця в дальньому кутку через зону сну або ігрову, то створюються невидимі спокусливі перешкоди, відволікає від навчання. Найбільш оптимальним для несмешивания різних енергій буде таке розташування зон, коли з ліжка не видно столу, а з робочої зони ліжко не відволікає погляд.
Оскільки для дітей властива стрімкість рухів і думок, активність і рухливість, то слід прикрасити інтер'єр дитячої активними предметами: музика вітру, що обертаються повітряні іграшки, дзвіночки, мобілі і т. д. відмінним варіантом стануть годинник-ходики, за допомогою маятника створюють імітацію руху. Проте якщо у вас гіперактивний малюк, то уникайте в оформленні дитячої яскравих фарб і рухомих предметів, які на рівні підсвідомості заважають посидючості малюка, змушують його постійно міняти положення.
Добре впливають на позитивні енергії кімнатні рослини, бажано з густою великої листям і обов'язково, що символізують зростання і тягу до знань, тобто їх листя повинні бути спрямовані вгору, а не вниз (тому слід прибрати звисають, ампельні рослини).
Безлад у дитячій може звести нанівець всі ваші зусилля — тому слід привчати дитину до акуратності. Для початку використовуйте шафи з висувними ящиками і щільно закриваються дверима (відкритих полиць слід уникати) для зберігання численних іграшок і книг.
І взагалі не захаращуйте дитячу непотрібними речами: все, що не використовується систематично, призводить до застою енергії, що може негативно відбитися на самопочутті малюка.
Освітлення в дитячій підрослого малюка має бути яскравим, щоб ні один куток не залишився в напівтемряві. В якості основного джерела світла (звичайно, найголовнішим має бути природне світло) виберіть стельову люстру, яка відбиває світло від стелі, а ось точкове освітлення або люстра, напрямна світло не вгору, до стелі, а вниз вкрай небажані. На стіл поставте ще одне джерело освітлення, а біля ліжка повісьте нічник.
Вкрай негативно, вважає Фен-шуй, наявність у дитячого телевізорів і комп'ютерів — вони роблять дитину пасивним.
Оскільки вся меблі в дитячій повинна бути згідно розмірами господаря, слід уникати високих шаф, до висоти яких дитина не може вільно діставати. Якщо без них не обійтися, то використовуйте шафи-купе, імітують продовження стіни. Якщо ви все ж використовуєте відкриті полиці в кімнаті, то по можливості заокруглюйте їх кути.