Облаштовуємо дитячу по Фен-шуй (частина 1)

Вважається, що будь-який предмет і будь-який простір володіє своєю енергетикою, яка здатна впливати на настрій людини і його здоров'я. Сьогодні дуже модним стає такий напрямок як китайське мистецтво облаштування простору і управління його енергією Фен-шуй, і мало хто готовий посперечатися з тим, що існує певний взаємозв'язок між людиною і жилим приміщенням.
Прихильники Фен-шуй (у перекладі на російську «Вітер і Вода») на підтримку своєї науки висувають факти, що їй вже більше п'яти тисяч років, що вона здатна гармонізувати простір настільки, що стає можливим досягнення того, до чого людина впродовж тривалого часу безуспішно прагне.
Чого хочемо ми по відношенню до нашим діточкам? Щоб вони були здорові, успішні і щасливі. Фен-шуисти стверджують, що всього цього можливо досягти без відвідування лікарів, психологів та центрів розвитку, лише правильним розташуванням необхідних речей: спального і робочого місця, їдальні, ігрової зони і т. д.
У Фен-шуй існує поняття індивідуального напряму, тобто розміщення кожної людини розраховується окремо для кожного члена сім'ї, але є і кілька загальних моментів. Так вважається, що найкращим місцем розташування дитячої кімнати буде ближня (якщо дивитися від вхідних дверей) частина квартири або будинку. А ось дальня частина повинна призначатися для керівника, тому, якщо ви не бажаєте, щоб у вашій родині верховодив нащадок, найкраще облаштувати дитячу в кімнаті, що перебуває ближче всього до дверей.
Якщо є можливість вибору кімнати для дитини, то краще, щоб вікна її виходили на схід або південний схід (допустимо — на південь), оскільки саме він асоціюється з світанком, розвитком, зростанням, тобто саамам матінка-Природа буде допомагати дитині гармонійно рости і розвиватися.
Тепер поговоримо про те, як правильно поставити дитяче ліжечко. До її встановлення висувається ряд вимог:
— Спальне місце не повинне бути близько до підлоги, в такому випадку під ліжком погано циркулює так звана енергія ци (життєва енергія), а ще там збирається багато пилу.
— Але не слід укладати малюка спати й під стелю: там багато шкідливих газів, а енергія ци знаходиться в надлишку знизу. З тієї ж причини варто уникати двоярусних ліжок — розташовується нагорі, буде неспокійно спати і прокидатися вночі; а дитина, що знаходиться знизу, буде відчувати на собі тиск і «важкість» верхнього дитини.
— По Фен-шуй не слід купувати малюкові такі меблеві кімнати, де робоче місце розташовується знизу, а спальне — над ним, це веде до того, що енергія сну активно вторгається в навчальний процес.
— Зростання дитини здатні стримувати різні навісні шафи, стельові балки, кашпо і навіть навісну стелю, що знаходяться над головою малюка.
— Голова повинна бути «захищена» узголів'ям, сама стояти ліжко узголів'ям до стіни, а в поле зору з ліжка повинна потрапляти вхідні двері.
— Коли ліжко розташовується біля вікна, це теж може давати дитині почуття страху, незахищеності. Якщо інше неможливо, то слід задрапірувати вікна щільними шторами з натуральних тканин (наприклад, з льону), щоб закрити вихід «енергії».
— Діти більш чутливі до різних енергій і випромінювань, ніж дорослі, тому якщо малюк погано засинає, неспокійно спить, кидається в ліжечку, а вранці прокидається в іншому напрямі, ніж ви його поклали на ніч, значить, поставте його ліжечко в тому напрямку, в якому пробуджується дитина.
— Якщо поруч з ліжком стоїть тумбочка, то подбайте про те, щоб вона не була вище матраца, інакше вона створює перешкоду для спокійного циркуляції енергії ци у голови дитини. Ще краще, якщо у тумбочки будуть округлені куточки.
— Переставте будь-які меблі, кути якої спрямовані у бік ліжка.
— Не розміщуйте в зоні спального місця картини з агресивними мотивами — малюнки повинні випромінювати позитив і спокій. Але як же бути, якщо малюк обожнює динозаврів або людини-павука? Повісьте «чудовиськ» на іншу стіну, виключивши їх із зони видимості з ліжка. А на звільненому місце розмістіть сімейну фотографію. Але будьте уважні? Надлишок дитячих фото може загальмувати розвиток. Небажано розміщувати в дитячій дзеркала (вони прискорюють енергію), особливо якщо вони розташовані навпроти ліжка.
— Бажано нічого не засовувати під ліжко — туди можна поміщати лише ящики з чистою білизною. Непотріб під ліжком стає причиною виникнення гнітючої енергії, що веде до розбитості дітей після сну, поганого засипанню.