Навчимося стримувати свої обіцянки

Епіграфом цієї статті буде відомий анекдот:
— Тату! Ти ж обіцяв, що сходиш зі мною в зоопарк!
— Ну, тато обіцяв — батько сходив!

Коли ми говоримо дитині «обіцяй мені вести себе добре», ми розраховуємо на те, що він виконає наше прохання і буде вести себе добре. Але частенько ми не замислюємося про те, що Коли ми щось обіцяємо дитині, він теж розраховує на те, що все буде саме так, як ми обіцяли. Ми-то з вами дорослі і розуміємо, що трапляється всяке, до того ж, якщо що, ми знаємо такі чарівні слова як «обставини», «причини» і т. п. І все це призводить лише до того, що рано чи пізно кредит довіри, виданий нам нашою дитиною, несподівано закінчується іМалюк розуміє, що нам вірити не можна, що наші слова нічого не важать, оскільки ми запросто можемо говорити одне, а робити інше, обіцяти і не виконувати.

До мене дуже часто звертаються батьки дітей з одним і тим же питанням «Що з ним робити? Він мене зовсім не слухає!» І кожен раз доводиться важко пояснювати, що Знецінення батьківського слова відбувається в голові дитини не відразу і не просто так. Але багато батьків беруть істину про те, що всі проблеми дітей це проблеми, створені їхніми батьками (у дитини самого по собі проблем просто немає), зі скрипом і нелегко погоджуються на те, щоб пошукати причини в самих собі, коли так велика спокуса «полікувати» неслухняну дитину. Так як же попередити ці проблеми? Відповідь очевидна — Завжди відповідати за свої слова. Зробити це буде простіше, якщо слідувати таким простим правилам:

Формулюйте правильно.
Якщо Ви впевнені на всі сто відсотків, що зможете виконати, що обіцяли, то Можете використовувати крамольне слово «обіцяю», але якщо хоч на секунду допускаєте, що стимання вашої обіцянки залежить від якихось обставин або інших людей, то вчиться формулювати свою обіцянку правильно, в імовірнісному заставі. Поясніть і Аргументуйте малюкові все «якщо» і «за умови, що» так, щоб він з легкістю міг сам стежити за тим, як складаються обставини і робити висновки про те, наскільки вдасться здійснити задумане. Якщо ви обіцяєте щось грандіозне, можете навіть намалювати разом маленькі малюнки, що символізують ті складові, які необхідні для здійснення вашого плану, і повісити листок на видному місці.
«Ну... не шмогла я, не шмогла...»
Якщо щось не вийшло, обов'язково поясніть дитині, чому саме здійснити задумане не вдасться, і постарайтеся зробити це Якомога раніше(погодьтеся, оголосити дитині з самого ранку перебуває в піднесеному настрої, що довгоочікувана поїздка в зоопарк скасовується, бо тато позапланово повинен вийти на роботу, це просто жорстоко). І найголовніше, Повідомте дитині про свої почуття з цього приводу і скажіть, що ви розумієте і його розлад і засмучення. Поговоріть по душах і придумайте разом, які Варіанти подальших дій ви бачите (перенести на інший час, все одно піти в обумовлений час, але при інших умовах, ненадовго, або одним без тата, наприклад, хоча спочатку обговорювалося, що йдете на весь день і всією сім'єю). Навчіть малюка досягати компромісів і домовлятися.

«Якщо ви настільки дурні, що не можете запам'ятати елементарних речей, записуйте їх в блокнотик, як це роблю я» (Армійський гумор)
Так, Записуйте те, що обіцяли малюкові, особливо, якщо мова йде про щось дуже для нього важливе або довгоочікуваному, в свій щоденник. Поставтеся до спільних справах з дитиною з усією серйозністю, так само як до ділової зустрічі або важливого побачення з друзями. Заодно Покажіть дитині ваш список справ на найближчі до вашого спільного події дні він, по-перше, зрозуміє, що ви людина зайнята, а по-друге, що незважаючи на це, у вашому графіку завжди знайдеться місце для улюбленого чада.