Нам пора вводити прикорм

Ох, вже цей перший прикорм! Що дати, як дати, а навіщо власне взагалі це давати? Але, настає, однак момент, коли молодої недосвідченої матері доводиться озброюватися ложкою і відкривати свою першу банку (або варити перший овоч, кашу і. т. д.).

Не терпиться скоріше надіти дитині новий слинявчик? Не поспішайте, ви ще встигнете проклясти все на світі, коли ваш ненаглядний карапуз буде спритно випльовувати ненависний кабачок. Між іншим, одна баночка якого, коштує в районі 20-30 рублів (залежно від виробника). Також, якщо ваша мама чи бабуся розповідають про те, як на три місяці ви вже щосили пили соки і трескали за обидві щоки смачну кашку, не поспішайте бігти за соковижималкою, — купити її ви завжди встигнете.

Отже, новина перша, введення прикорму за рекомендацією ВООЗ (Всесвітня Організація охорони Здоров'я) тепер можна відкласти до 6-ти місяців (ну, якщо звичайно Ваш педіатр наполегливо не радить вам терміново вводити кашу з-за поганого набору ваги, та інших причин). До 6-ти місяців ви вже встигнете вирішити, що саме ви будете давати малюкові: домашню їжу, або банки промислового виробництва.

Календар показує круглу дату? Значить, настав час познайомити малюка з новими продуктами. Ось кілька простих правил, яких слід дотримуватися при введенні прикорму:

— Хворій дитині прикорм вводити не можна. Можуть наслідувати небажані реакції.
— Якщо на градуснику +30, то також утримайтеся від введення прикорму.
— Зробили щеплення? Приберіть баночку на місце, — хай почекає трохи.

Ви здорові, на вулиці прекрасна погода, а до щеплень ще далеко? Тоді перейдемо до практичної сторони питання:

— Давайте прикорм до годування грудьми, з ложечки, і не забувайте, що материнське молоко, все ж основне харчування вашого малюка. А поки ви тільки знайомите його з новими смаками, і перевіряєте, як він на них реагує.
— Перший прикорм повинен бути монокомпонентним, тобто пюре з капусти, картоплі і зеленого горошку краще з'їжте самі. А дитині запропонуйте що-небудь одне.
— Для початку запропонуйте малюкові півчайної ложки — ложку, нового продукту, тоді ви зможете простежити за реакціями організму: алергія, коліки, зміни стільця, і. т. д. Якщо все гаразд, продовжуйте потихеньку збільшувати дозу до відповідної вашому віку. Якщо ж вам щось не подобається, відкладіть введення цього продукту і поверніться до нього приблизно через місяць.

Існує безліч довідкових таблиць, в яких наводяться дані, скільки дитина повинна з'їдати в кожному місяці. Звичайно, ці таблиці досить умовні, але, як приблизний орієнтир можуть стати в нагоді. Я спеціально не буду їх наводити, так як, по-перше, вони всі незначно відрізняються один від одного, а по-друге, багато з них не враховують, на якому вигодовуванні перебувало маля до моменту введення прикорму.

У багатьох мам виникає питання — а що саме давати? Взагалі, якщо немає інших рекомендацій лікаря, то зараз більшість батьків вводять перший прикорм з овочів, починаючи з низькоалергенних, таких як: кабачок, цвітна капуста, картопля. Якщо ви прихильник баночного харчування, то на них завжди вказується з якого віку можна їсти їх вміст. Хоча, деякі педіатри радять додати місяць до того, що написано на банці.

В середньому на звикання до нового виду продукту відводиться 7-10 днів. Тобто, протягом цього часу ви даєте малюку в якості прикорму тільки кабачкове пюре, наприклад. Коли-то наш педіатр, дивлячись на мої муки з поступовим введенням продуктів, запропонував мені такий варіант: «Після того, як ввели кабачок, наступним кроком дати поликомпонентне пюре з кабачка і картоплі в повному обсязі». Тобто, на кабачок у вашого малюка алергії точно вже не буде, і якщо вона на що-небудь і проявитися, то точно на картоплю.

Отже, стільчик поставлений, ложка готова, на крихітці новий слинявчик — тоді вперед. За маму і за тата!