Московський будинок метеликів на ВДНГ

Якщо ви зайдете у другій павільйон ВДНГ (зліва від фонтану «Дружба народів, якщо йти від головного входу), уважно подивіться собі під ноги і пройдете за зеленими стрілками, що проголошують «Московський будинок метеликів» З невеликого лабіринту з торгових наметів з усякою всячиною, то ви опинитеся в маленькому острівці тропіків, прямо не виїжджаючи зі столиці.

Платите в касу 200 рублів за себе і 100 рублів за дитини старше 7 років, акуратно відсуваєте повітряну зелену завісу і...вас чекають зелені зарості, маленькі фонтанчики, витончені містки і звичайно ж літаючі красуні-метелики. Сині, червоні, жовті, великі і красиві з волохатими вусиками. Метелики тут всюди літають, сидять на квітках, пурхають під навісною стелею. До речі, про зеленою сіткою, яку і представляє собою стеля — на ній метеликів найбільше, вони сидять там довго, красиво розправивши крила, але не поспішайте скористатися цією «легкою здобиччю» і не кидайтеся фотографувати метеликів на сітці. По-перше, тому що це буде виглядати не дуже естетично, а по-друге, із-за сильної освітленості, яка виходить фоном ззаду сітки, фотографія буде виглядати не дуже добре (метелик буде темною плямою з-за загальною занадто високої освітленості).Краще прогуляйтеся по доріжках, і ви обов'язково подловите всіх метеликів з розкритими крильцями, але в оточенні квітів і зелені. Ще здорово метелики виходять за їжею, до речі, покажіть дитині, як хоботком метелик обмацує фрукти і п'є сік.

Якщо вам пощастить, метелики сядуть і вам на плечі або голову, для цього за моїми особистими спостереженнями можна скористатися як радою організаторів і прийти в яскравому одязі (не обов'язково різнобарвною, можна і однотонною, головне яскравих, помітних кольорів), так і просто постояти деякий час нерухомо в оточенні пурхають красунь.

Головне правило поведінки в цьому чарівному місці — Не чіпати метеликів руками. На жаль, багато хто цього правила не дотримуються, приїхавши додому, я отсмотрела фотографії — половина метеликів на них «потерті». Вже не знаю, чому не впечатляется народ думками про те, що метелик сама по собі створення дуже крихке, до того ж з вельми нетривалою життям. До речі, за недотримання правил покладається Штраф 1500р., однак при мені зробили зауваження двом дітям, які так і не подумали відпустити метеликів, і ніякого штрафу зрозуміло, не заплатили...

Крім літаючих метеликів на виставці є Інкубатор, в якому можна побачити кокони і тільки що вилупилися метеликів, у яких ще навіть не розправлені крильця, обов'язково покажіть цих новонароджених і розкажіть про їх дивовижне перетворення. Ще в окремому куточку можна подивитися на різних Павуків, молюсків, багатоніжок, які на відміну від метеликів, до мого особистого щастя, знаходяться в закритих скляних вольєрах. В цьому ж куточку є екран, на якому показують мультики про різних комах. На вході на стіні намальована велика метелик, можна зробити цікаві фотографії в образі, якщо притулитися до стіни спиною. Там же можна побачити иглистих мишок (цікаво, що вони роблять на виставці метеликів?) і подивитися через збільшувальне скло на мурах.

На вході в касі продаються ще й численні сувеніри — стилізовані крила, фігурки метеликів, книги і багато іншого.

Варто відзначити ще ось що, тому в павільйоні підтримуються необхідні для метеликів умови, відповідний температурний режим — дуже тепло і волого, так що всю Зайву одяг здайте в гардероб при вході. До речі, там ж не забудьте одягнути бахіли

Адреса: ВДНХ, павільйон №2
Час роботи: З 10 до 19 в будні, з 10 до 20 по вихідним (в зимовий час з 10 до 18 у будні та з 10 до 19 у вихідні)
Ціна квитка: 200р. — дорослий, 100 р. — діти від семи років
Фотографувати можна безкоштовно
Телефон: 935-82-57
Офіційний сайт Московського будинку метеликів — http://www. buterfly. ru Можна знайти зображення всіх наявних метеликів, дізнатися їх назви та коротку інформацію про них.
Неформальний сайт — співтовариство http://www. liveinternet. ru/community/1664525/ Тут можна побачити багато цікавої інформації про мешканців будинку метеликів, написаної екскурсоводами, крім того, там можна знайти новини з перших вуст.