Мамин головний помічник: чи потрібна дитині пустушка?

Скажу чесно: питання пустушки хвилювало мене мало, поки буквально днями моя ненаглядна краса по імені Олексій не пішла в сад. Повернувшись звідти, мій дворічний переросток засунув в рот соску, не розлучався з нею весь вечір, більш того, вирушив з нею спати, чим шокував нас з чоловіком в легкий шок.

Виявляється, більшість дітей у групі (з 2-х до 3-х років) все ще ходять з сосками і пустушками, з ними ж і засинають. Потрібно сказати, що до цього син до пустушки не виявляв ніякого інтересу, правда, ми і не наполягали. Дочка теж виросла без сосок-пляшок, немов заявляючи, що соска і сосок — значна різниця! А у нас вони опинилися тому, що в упаковках з дитячими кашки часто в якості «подарунка» кладуться пустушки.

Багато батьків думають, що пустушка — річ невинна, крім того дуже зручна. Ймовірно, і традиції, що відклалися в нашій підсвідомості: немовля — це хтось пухкий, рожевощокий, в повзунках і з пустушкою в роті. Навіть ляльки-немовлята всі як одна йдуть в комплекті з пляшкою і соскою.

Але я чомусь думаю, що пустушка зручна, насамперед, батькам, але ніяк не дітям. Часто залишаючись наодинці з малюком, мама займається домашнім господарством (від цього не втечеш), дитина починає плакати, і пустушка тут же приходить на допомогу: в рот крикуна «виручалочка» — тиша і спокій! Ідилія...

При цьому своє небажання або невміння приділити дитині трохи уваги батьки виправдовують тим, що малюк звик засинати з соскою в роті або у нього не задоволений смоктальний рефлекс і т. д.

Як проявляється у малюка «бажання» отримати пустушку? Правильно, він плаче. Чим викликаний цей плач? Хоче спати, не любить одягатися, втомився від довгого очікування (наприклад, в поліклініці), ріжуться зуби або малюк хворий, впав, на когось ображений... Не бачите зв'язку? Всі ці ситуації пов'язані з дискомфортом дитини, малюк повідомляє дорослим, що йому погано, а натомість отримує «панацею» — пустушку. Хоча, я думаю, що сама природна реакція мами повинна виражатися у взятті дитини на руки, ласкавого притискання, можливо, дати груди, а не соску. Мамине тепло, знайомі звуки і запахи вирішують практично всі проблеми.

Звичайно, я розумію, що є ситуації, коли пустушка дійсно може прийти на допомогу. Наприклад, якщо мама змушена надовго залишити малюка. Ще кажуть, що вона необхідна «чистим» искусственникам, оскільки пляшечка не може задовольнити смоктальний рефлекс. Але якщо ви годуєте дитину грудьми, то навіщо вам пустушка, якщо є саме потрібне і оптимальне «заспокійливе»? Смоктання грудей для дитини — не тільки прийом їжі, але і спосіб спілкування з матір'ю, а для вас — можливість неповторного єднання з сином або дочкою.

Крім того, якщо ви не привчите дитину до сосок, то, слідуючи логіці, не доведеться потім болісно відучувати. Ви можете заперечити, що і від грудей буває відучити складно, і діти часто засипають лише у маминої «тіті». Але для дитини на грудному вигодовуванні засипати у грудях — це норма. А що стосується звички, то як відучити малюка від грудей, так і від пустушки досить просто, якщо ви САМІ вирішите це для себе. Дитина ж досить швидко погоджується з мамою, якщо вона внутрішньо готова до цього.

Якщо у вас мало молока, то тим більше пустушка може послужити погану службу. Задовольнивши свій смоктальний рефлекс, малюк буде мляво смоктати груди, навіть якщо буде дуже голодний. Відмовтеся від сосок, краще спробуйте подовше потримати дитину біля грудей.
Штучне вигодовування теж не виправдовує вашого надмірного захоплення «гумовою помічницею».

Безперервне смоктання може призвести до сосательной залежності, тоді чекайте, що «пустишечний» один буде супроводжувати ваше чадо років до 2-3-х, а то й довше.

Стоматологи кажуть, що у искусственников можливі дефекти прикусу, деформація неба, викривлення зубів. Хоча відмова від пустушки не береже дитину від подібних проблем на 100%, але хоча б знизить їх вірогідність.

Я впевнена: жоден малюк не починає плакати без причини, просто тому, що хоче соску!