Малювання пальчиковими фарбами

Варіантів того, що можна зробити і як помалювати, використовуючи Пальчикові фарби, безліч. Крім того, це чи не єдина Можливість долучитися до образотворчого мистецтва для самих маленьких художників. Я лише коротко перерахую ті Техніки роботи з пальчиковими фарбами, які можна показати вашому малюкові.

Малювання долоньками. Для цього найзручніше вилити фарби у пластикові тарілочки (добре, якщо вони відповідних кольорів), щоб малюку було зручно возити долонькою по фарбі. Таким способом добре виходять відбитки долонь і зафарбовування великих поверхонь. Можна показати дитині, як просто стукати долонею про лист, залишаючи відбитки, як проводити лінії всією долонею — рівна і зигзагоподібні, переривчасті або не відриваючи долоні від аркуша.

Малювання пальчиками. Для цих цілей краще підійдуть баночки кшталт тих, в яких фарби зазвичай продаються або будь-які інші подібні ємності, в які всією рукою не залізеш, тому зручніше брати звідти фарби пальчиками. Пальцями теж можна просто ставити сліди, можна «прокатувати» відбитки пальців як це роблять в криміналістиці, і можна так само як і долонями малювати різні лінії. Можна придумати масу цікавих вправ, наприклад, порівнюючи відбитки від різних пальчиків або вмочивши кілька пальців кожен у свій колір і малюючи ними одночасно. У продажу є і спеціальні розмальовки для розфарбовування пальчиками — картинки в них великі і без зайвих деталей, готова картинка виходить як би в кружечок.

Малювання губками. Губками дуже добре виходить зафарбовувати великі поверхні, і сліди від губок завжди виходять рівними і гладкими, крім того, на малюнку, виконаному губками дуже добре помітні кілька відтінків вибраного кольору.
Малювання пензликами. Так, так, пальчиковими фарбами теж можна малювати як і простими, використовуючи пензлика і стаканчик з водою, щоб змивати перед використанням нового кольору. Покажіть, як просто залишати пензликами сліди, як проводити лінії, як зафарбовувати площі аркуша, а ще уважно простежте, як буде поводитися з пензликом ваш малюк, може, й для себе що-небудь нове відкриєте. Мене, наприклад, діти з групи, де я проводила заняття творчістю навчили користуватися пензликом як циркулем, уперши в аркуш паперу і обертаючи навколо своєї осі, отримуючи відбитки у вигляді лохматеньких гуртків.

Штампи. У деяких наборах пальчикових фарб штампи продаються в комплекті, можна зробити їх самому, наприклад, із звичайних губок, вирізавши будь-які фігури. Покажіть дитині, як вмочивши у фарбу штампик, залишити відбиток на папері.
Трафарети. Використовуючи для малювання губки, можна дуже легко отримати картинки, намальовані за допомогою трафаретів. Покажіть малюкові, як покласти трафарет на лист, як необхідно міцно тримати його на аркуші під час малювання, не зрушуючи, і як розфарбувати вирізану частину трафарету, щоб отримати потрібний малюнок. Для самих маленьких краще всього підійдуть трафарети, які виконані на широкій рамці і кожен окремо. Для більш старших дітей підійдуть і трафарети з невеликою кількістю «фону» і розташовані на одній рамці групами.
Бодіарт. Багатьма пальчиковими фарбами можна малювати по тілу без шкоди для шкіри (адже вони передбачені для малювання руками, значить нешкідливі для шкіри), особливо, якщо не залишати фарби на шкірі надовго і після того, як змиєте, намазати дитячим кремом. Швидше за все навчати вашого малюка мистецтва бодіарту спеціально і не доведеться, в процесі малювання діти, як правило, самі собою розфарбовуються з ніг до голови.

Змішування кольорів. Пальчикові фарби цікаво лягають один на одного, утворюючи нові кольори. Можна поекспериментувати з тим, щоб просто вилити декілька різнокольорових калюж на лист і розмазувати їх руками — виходять дуже гарні картини.

Так само цікаво спробувати Малювати на вертикальній поверхні, тоді можна простежити, як будуть стікати фарби, залишаючи красиві різнокольорові сліди, та й взагалі у вертикальній площині малюється зовсім по-іншому. Для цього можна використовувати мольберт або приклеїти аркуш ватману на стіну.

Багато мами люблять Давати дітям фарби у ванній (пам'ятайте про килимок на дно, щоб малюк в творчому пориві не послизнувся, або посадіть його і попросіть, щоб не вставав), це дуже спрощує процес подальшої прибирання, просто помила дитини, помила ванну і всі справи. Правда, в таких випадках раджу вам захопити з собою фотоапарат і зняти, якими візерунками ваш малюк облагородить кахель у ванній, бо інакше ніякого творчого продукту в результаті не залишиться. Такий варіант особливо підходить для дітей, які люблять водні процедури, вони будуть в захваті від такого синтезу двох захоплюючих занять, як малювання та купання. Правда, малюванням у ванні можна і навпаки залучити тих малюків, хто не шанує купання.

Загалом, покуп пальчикові фарби і творіть на здоров'я! А про те які пальчикові фарби краще вибрати читайте ось тут.