Малюк в автомобілі (збираємося в дорогу)

Може скластися оманливе враження, що в нетривалі поїздки по місту з дитиною нічого особливого брати з собою не потрібно. Але треба бути готовою до будь-яких несподіванок, тому має сенс завжди тримати під рукою малий «джентльменський» дорожній набір.

· Пляшка питної води (але не соку, якщо проллє — всі сидіння буде липким), Фрукти на випадок, якщо малюк зголодніє.

Чомусь у моїх дітей прокидається апетит практично відразу ж як ми рушаємо з місця. Крім того бувають дітки, для яких єдиною можливістю без проблем посадити (і утримати пристебнутими) служать яблуко, пакетик печива, цукерки або будь-яке інше «щось смачненьке».
Тут нічого не поробиш, звичайно, краще поступово відучувати малюка від поганої звички є в машині, але поки набагато простіше сунути йому в рот і в жадібні рученята, що тягнуться до скла і кнопки блокування дверей, що-небудь із «провіанту».

· Якщо ви не хочете, щоб у процесі поїдання малюком смакоти ви самі, дитина і весь салон перетворилися в один липкий льодяник, варто запастися достатньою кількістю паперових та вологих Серветок. А Поліетиленові пакетики послужать «контейнерами» для дорожнього сміття, брудного одягу і т. д. А ще вони послужать хорошу службу, якщо дитину починає нудити в самий невідповідний момент, коли зупинитися немає можливості.

Прихопіть, крім питної, Пляшку звичайної водопровідної води, щоб помити руки.

· Слід сказати про те, що в машині необхідно мати таку універсальну річ як Пелюшка (а ще краще, якщо їх буде 2-3). Як показала моя практика, це просто «панацея»: при бажанні її можна використовувати як легка ковдра, простирадло або рушник, а також перетворити в головний убір для малюка або скатертину...

· Необхідність у шляху такого предмета як Горщик я під сумнів не ставлю. Коли ви стоїте в пробці посеред міста, дитині не поясниш, що до найближчого туалету йому б бажано потерпіти хвилин 20-30. і йому плювати, що матуся тільки що обігнала цього «тормознутого» водія, і тепер їй доведеться починати все спочатку.

· Не забудьте прихопити в дорогу Зміну білизни і одягу для малюка. Так ви подстрахуете себе на випадок, якщо дитина щось на себе проллє або не встигне попроситися на горщик. А вам не доведеться змінювати плани і повертатися додому, щоб переодягнути цього «поросятко».

· Звичайно, не потрібно перетворювати салон машини у відділ іграшок «Дитячого світу», але взяти з собою одну-дві найулюбленіші і безпечні можна. У зайнятого грою малюка буде набагато менше спокуси відволікати вас від дороги. Особливо, якщо ви з малюком одна і розважати його «дорожніми» іграми немає можливості.

Якщо малюк любить слухати пісеньки або казки, то ви напевно вже подбали про те, щоб в машині була Дитяча музична бібліотека.

· А ще покладіть в бардачок детальну карту міста (краще зі схемами розв'язок). Поки ви новачок на дорозі, вона вам ой як знадобиться! А для дитини, що підросла така карта може слугувати навчальним посібником: по ній малюк самостійно зможе простежити увесь маршрут, та ще й вам допоможе, коментуючи дорогу.

Думаю, що в кожного батька є набір «хитрощів», які роблять поїздку в автомобілі з малюком простіше і цікавіше. А крім того, водіння машини — це ще й задоволення!