Малюк в автомобілі (безпека)

Погодьтеся, що безпека дитини на дорозі залежить не тільки від наявності в салоні вашого автомобіля хорошого крісла.

Не менш важливим є і дотримання дитиною правил безпеки, і ваші власні уважність і передбачливість. При цьому не забувайте, що діти часто наслідують дорослим, так що і нам самим не слід робити того, чого ми не бажаємо від наших малюків.
У нашій родині діє суворе правило: машина не заводиться, поки всі знаходяться в ній не пристегнутся (і дорослі в тому числі, оскільки правила обов'язкові для всіх).
Напевно, все ж не слід саджати дитину поруч з водієм: в результаті різкого повороту або гальмування малюк може вдаритися об бічне скло.
Проте, щоб малюк міг спокійно їхати на відпочинок за столом один (навіть будучи пристебнутим в автокріслі), необхідно, щоб ви були впевнені, що він не відкриє (а точніше, не зможе відкрити дверцята. Поясніть дитині, що під час руху не можна відкривати двері, а краще нехай взагалі не чіпає кнопку блокування. А ще краще встановити в машині систему з автоматичним блокуванням дверей — так спокійніше.

Якщо виникає бажання відкрити бокові вікна, робіть це не більше ніж на половину (тим більше, що виникає сквохняк небезпечний для дитини простудні «болячками») і не дозволяйте малюкові висовувати ручки назовні. Взагалі під час руху краще всього, щоб малюк спокійно сидів, а не скакав або повзав по салону. Але оскільки діти — народ непосидючий, а ви плануєте дальню поїздку, то витратьте на неї трохи більше часу: зупиняйтеся, щоб малюк міг розім'ятися, хоча б трохи побігати або просто подихати повітрям у мами на руках.

Ніколи не викидайте нічого з машини на ходу. Цим ви подаєте поганий приклад своєму чаду, а крім того можете, самі того не бажаючи, створити аварійну ситуацію на дорозі.
Ніколи не залишайте малюка одного грати або спати в машині. Навіть коли двигун заглушений. Навіть коли відійти потрібно лише в намет під відкритим небом в двох метрах від припаркованої машини. Без вас малюк може злякатися, відкрити дверцята (або навпаки заблокувати її необережним рухом) та потрапити на дорогу перш, ніж ви встигнете отямитися.
Влітку навіть при відкритих вікнах перебування малюка одного в машині загрожує отриманням теплового удару. Справа в тому, що сонці у спеку дуже швидко нагріває стоячу машину, температура в салоні піднімається в лічені хвилини, а перебування в пеклі дитині вже точно на користь не піде.

По приїзду на місце завжди спочатку виходите з машини самі, а потім відкривайте дверцята малюкові. Нехай це стане вашим своєрідним авто-ритуалом. Краще проявити передбачливість, щоб потім не було неприємностей.

Приємної вам дороги!