Купуємо бандаж: на що звернути увагу

Всупереч існуючій поняттю «перебьюсь», бандаж для вагітної аж ніяк не розкіш, а необхідність. По-перше, важливий він з косметичною сторони: оберігає черевний прес від в'ялості, живіт від обвисання і розтяжок. По-друге, не менш корисну роль відіграє бандаж, якщо поглянути на нього з медичної точки зору: зменшує навантаження на спину, але найголовніше — фіксує зростаючого малюка в поздовжньому положенні, що особливо важливо після 24 тижнів вагітності, коли дитина може повернутися горизонтально, а приведення його в нормальне положення може виявитися скрутним.
Оскільки в такому разі на перший план виходить все ж «принадність» медична, то перед покупкою цього «пристосування» необхідно проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Як правило, на пошуки бандажа слід вирушати в 4-5 місяців вагітності, а післяродовий (за умови відсутності протипоказань) можна надіти вже в перший день пологів.
Вам порекомендують носити бандаж цілий день, знімаючи тільки на ніч. Насправді ж «цілий день» має на увазі під собою перерви кожні 3 години носіння хоча б на 20-30 хвилин. На жаль, багато хто з нас забувають про це, особливо коли знаходяться поза вдома (на роботі, у гостях і т. д.)
Ще один показник того, що бандаж потрібно негайно зняти (або ослабити) — неприємні здавлюють відчуття, нестача повітря або незвичне занепокоєння, сильне штовхання малюка.

Правило «Головне — щоб костюмчик сидів невимушено, легко і вільно» цілком застосовно і до купівлі бандажа. Правильно підібрана деталь «вагітного» гардеробу повинна сидіти як влита, при цьому не сковуючи рухів, не доставляючи дискомфорт і залишаючись практично невідчутною при будь-якому положенні тіла жінки.
При виборі потрібно врахувати наступні моменти: Хороший бандаж легко і зручно знімати і надягати; він не помітний під одягом, не псує фігуру, кісточки, шви, вставки, мережива не колються або стирчать.
Якщо ж ви одразу, тільки примірявши бандаж, відчули дискомфорт і після двох-трьох днів ви не можете до нього звикнути (він як і раніше давить, заважає), значить, він вам не підходить і носити його — тільки шкода приносити собі і малюкові. І в першу чергу справа тут може бути в розмірі.

Щоб не помилитися при визначенні розміру бандажа, краще звернутися за допомогою до консультанта в магазині або аптеці, але якщо ви вирішили підібрати його своїми силами, то, принаймні, визначившись з розміром, не соромтеся приміряти вподобану модель поверх нижньої білизни і вибрати той бандаж, в якому відчуваєте себе найбільш комфортно.
Оскільки у різних виробників розміри і їх нумерація варіюються, то виміряйте свій обхват стегон під животом і кругленький животик на рівні пупка, а отримані цифри пошукайте в розмірній таблиці на упаковці — так ви за отриманими даними можна обчислити відповідний вам розмір бандажа.
Ніколи не купуйте бандаж «на виріст», оскільки виробники вже заклали в модель фізіологічне збільшення животика і стегон для кожного розміру.

Незалежно від моделі хороший бандаж буде виконано їх «дихаючого» матеріалу. За звичним думку, чим більше у складі виробу бавовни, тим краще. Бавовна — матеріал екологічний, натуральний, гіпоалергенний, комфортний, добре пропускає повітря. Але враховуючи призначення бандажів (підтримка, фіксація, стяжка) потрібно, щоб їх тканина при цьому була пружною і еластичною. Тому в сучасних моделях бандажів поряд з бавовною і віскозою використовуються штучні волокна ПАМ (поліамід), тактель, поліестер, еластан, лайкра, мікрофібра, завдяки чому вироби добре тягнуться, але легко приймають вихідну форму, переносять часті прання, швидше сохнуть.
Але, мабуть, найголовніше, що самі «високотехнологічні» з них не можуть нашкодити майбутній або молодій мамі. Наприклад, мікрофібра або тактель, за властивостями близькі до бавовни: легкі, приємні на дотик, гіпоалергенні, «дихаючі» і при цьому не вбирають вологу, а пропускають її крізь себе, що особливо важливо, оскільки часто у вагітних спостерігається підвищене потовиділення.
Однак при всій принадності таких мікроволокон, якщо б у мене була чутлива, схильна до алергічних реакцій та подразнення шкіра, я б вибрала модель з підкладкою з бавовни (або хоча б з бавовняної ластка, якщо мова йде про бандажі-трусиках).
На мій погляд, оптимальний склад матеріалу для бандажа такий: бавовна, мікроволокно (лайкра, мікрофібра або тактель) і еластан.

Оскільки бандаж відноситься до нижньої білизни, то його зовнішня привабливість є умовою хоч і необов'язковим, то бажаним точно.
Після примірки та придбання новий бандаж потрібно неодмінно випрати, а в подальшому під час шкарпетки містити в бездоганній чистоті.
Приємних покупок!