Купила мама Льоші відмінні калоші

На перший погляд, нічого смішного в покупці взуття, так і в самій взуття немає. Але коли за справу береться такий професіонал, як я...

Історія перша. Перші черевики.
Перш ніж відправитися за першими в житті черевиками для дитини, я зібрала купу всякої інформації з питання придбання взуття. Тобто не просто так пішла і купила, а дуже серйозно підготувалася.
В магазині мною відразу були обрані зворушливі сандалики з корабликом, та усіма необхідними атрибутами у вигляді каблучка, супінатора та жорсткої п'яти. Заминка вийшла з розміром — я вагалася, приміряючи по черзі синові то один, то інший черевичок, але, зрештою, вибір було зроблено.
Повернувшись додому, я з гордістю повідомила майже всьому світу, що купила синові перші черевики. Мій тріумф тривав рівно до повернення з роботи нашого тата. «Поглянь, — я сяяла, — які вони чудові!» «Чудові, — погодився тато, — тільки чому вони різні?»
Моє сяйво померкло. Перевернувши сандалики, я переконалася, що на одному з них стояла цифра 18, а на іншому-19. Домерялись. На наступний день ми поїхали і поміняли перші черевики. На однакові.

Історія друга. Не перші черевики.
Мій наступний взуттєвої конфуз трапився, коли син почав робити перші самостійні кроки. Так вийшло, що несподівано закінчилося літо, і ми опинилися без черевиків по сезону, та до того ж з різко підросла ногою. З покупкою вирішили не затягувати і вирушили в найближчу взуттєву точку.
Я взагалі не великий любитель шопінгу, тим більше, коли поруч немовля, який так і норовить або зжувати що-небудь, або піти куди-небудь. А тут ще магазинчик маленький і купівельний ажіотаж перед початком навчального року.
Загалом, міряємо пару — підходить. Тут же несу її на касу, а по дорозі прихоплюю ще одну — того ж розміру, тільки інша модель. Чек, здача, перевертаю черевики, щоб переконатися, що вони однакового розміру і різної спрямованості, в сенсі один лівий інший правий. Начебто все в порядку.
І тут я вирішую переодягнути сина в обновку прямо на місці, і виявляю, що лівий черевик налазить без проблем, а от правий ні в яку. Народу навколо багато, що повітря мало, дитині починає категорично набридати неодноразове перевзування. Я нервую, взуття упирається і не одягається. «Треба поміняти на розмір побільше» думаю я і починаю збиратися в бік каси.
Якби мій син на той момент вмів не тільки ходити, але і говорити, він би сказав мені: «Мама, вийми, будь ласка, папір якої набитий цей черевичок — його набагато легше буде надіти».

Історія третя. Про валянки
Ця історія сталася не зі мною і до шопінгу не має відношення, але вона теж про дитячу взуття.
Отже, зима, мама з дочкою збираються на прогулянку. Збиратися на прогулянку завжди приємно, а вже взимку приємно подвійно. Дитина канючить і розважається, як може, мама нервує, але не здається.
Зрештою, обидві — мама в предистерике і донька, яка продовжує скиглити, опиняються у ліфта. «Господи, ну що ще!» не витримує бідна жінка, у відповідь на чергове протяжне «ма-а-а-ама-а-а-а».
Двері ліфта відкриваються одночасно з відповіддю — «м-а-а-ам, валянки ми забули надіти!».