Кричу: «Гуляти! Гуляти! Гуляти!», а мама: «Одягатися!»

Для багатьох мам прогулянки з дітьми стають просто страшним випробуванням тільки тому, що діти довго і болісно одягаються...

Поділюся своїм особистим досвідом, у результаті використання якого наша група малюків від трьох до шести одягалася максимум за п'ятнадцять хвилин і в повному складі вирушила на вулицю.

Так, відразу маленьке уточнення, мова піде про дітей, які здебільшого можуть одягатися самі, оскільки швидкість одягання дитини, не вміє одягатися, на всі сто відсотків залежить від швидкості обертання навколо нього дорослого.

Отже, найчастіше Дитина одягається повільно або взагалі не одягається з кількох причин, а саме —
• не хоче,
• не може,
• просто робить все повільно,
• забуває, що треба робити
• і відволікається на інші справи.

Практично всіх цих труднощів можна уникнути, Використовуючи кілька простих прийомів.

По-перше, Дитина повинна бути готова до того, що йому треба одягатися. Дуже багато батьків, мабуть недооцінюючи всю силу можливих наслідків і значення готовності дитини «висмикують» його з якоїсь іншої діяльності, тому що їм здається, що треба йти на вулицю, або тому, що вже пора, або тому, що їм самим треба, наприклад, в гості чи магазин. А дарма, адже дитині наші аргументи можуть бути абсолютно не зрозумілі, тим більше якщо він взагалі був зайнятий чимось іншим.
Для того, щоб дитина був готовий і одягався без проблем, його потрібно Декілька разів попередити про це, ми, наприклад, казали дітям за 15, 10 і 5 хвилин про те, що скоро підемо на вулицю і будемо переодягатися. Саме так найлегше боротися з «не хоче».

Так, про готовність варто сказати ось ще що, дитина повинна бути готова саме одягатися і виходити з дому, тобто Поїсти, попити, сходи в туалет і т. п. він повинен до цього, і стежити за цим ваше головне завдання. Дуже важливо розуміти, що лаяти дитину, захотів в туалет, коли він вже повністю екіпірований для прогулянки просто нерозумно, набагато адекватніше простежити, щоб він відвідав це місце до того, як почне одягатися.

В самому процесі Найпростіше керувати дитиною чисто фізично — подавати йому потрібні речі в потрібній послідовності або трохи складніше, але краще підходить для більш старших дітей, контроль словесний — промовляти, що беремо і одягаємо, тобто «беремо носок, одягаємо», «беремо черевик, взуваємо», дитини при цьому не чіпаємо Щоб прискорити процес, дуже добре домовитися, що ви будете вважати, а дитина повинна встигнути, наприклад, одягнути шкарпетки, поки ви вважаєте до п'яти, черевики на рахунок п'ятнадцять, ну і т. п. В такому випадку дуже добре проходить ідея одягатися одночасно вважати і для себе, і для малюка. Не забувайте похвалити дитину, яка одягається так само швидко або навіть швидше, ніж ви (як цього досягти, думаю, ви здогадалися).

Цікава ідея теж відмінно прижилася у нас в групі — я сфотографувала по одній деталі одягу кожної дитини, ми Роздрукували великі картинки з одного одягу на аркуш формату А4 на кольоровому принтері і розвісили в ряд по послідовності, у яких треба одягати і знімати речі. Кожен дитина міг подивитися на стіну в будь-який момент і перевірити, що він уже одягнув або зняв, і що потрібно одягати або знімати зараз.

Коли вже ввійдете в коридор, Щоб дитина не відволікався, нагадайте, що прийшли сюди, щоб переодягатися і збиратися на вулицю, по мірі необхідності, в разі якщо дитина відволікається, повторюйте «ми прийшли сюди, щоб переодягатися і збиратися на вулицю» і питайте малюка «що він одягає зараз», якщо він зайнятий чимось іншим, це питання швидко поверне його до того, чим насправді треба займатися.

Так само для полегшення і прискорення процесу одягання Навчіть вашу дитину по максимуму одягати і знімати деталі одягу самому і формулювати чіткі прохання про допомогу, звернення за допомогою, можуть виглядати приблизно так — «допоможи мені одягнути черевик», а «допоможи зав'язати шнурок» або «допоможи просунути ногу», щоб і вам було легше зробити одну операцію, а не три-чотири, і дитина розумів, які з операцій він не може ще зробити сам, але при цьому знав, що то він все-таки вміє самостійно, а не просто мама підійшла і натягнула на нього горезвісні черевики.

Приємних вам прогулянок!

Фотографія з сайту http://show.7ya. ru