Кішка або собака? Мишка, рибка або пташка?

(Як вибрати потрібного вам домашнього улюбленця)

Якщо ви вже зважилися на покупку тварини, але поки не визначилися з тим, якого звіра вам краще придбати, отже, ця стаття для вас.

Виходьте з своїх можливостей і переваг, вивчіть особливості життєдіяльності та характеру різних звірів, а так само всі тонкощі необхідного догляду. Бажано робити це разом з малюком — почитайте книгу, подивіться тематичні сайти, відвідайте зоомагазини. Варіантів безліч і у вас є всі шанси обрати саме того звіра, що буде радувати і вашої дитини, і всю вашу родину.
Обираючи собаку, врахуйте, що її буде необхідно вигулювати як мінімум два рази в день, деякі барбоси потребують додаткової фізичному навантаженні, стрижці або особливому догляді за шерстю, деяким може бути прописана певна дієта або спеціальний режим харчування. Необхідно або бути готовими до дотримання всіх необхідних собаці умов існування, або вибирати максимально невибаглива тварина. Крім того, враховуйте, що представники різних порід відрізняються один від одного розмірами і характером (підберіть добродушне, слухняна, любить дітей тварина).

Якщо ви віддали перевагу кішку, майте на увазі, що представники різних котячих порід так само, як і собаки, відрізняються один від одного темпераментом і характером. Кішки менш вибагливі в утриманні, ніж собаки, хоча б тому, що їх не треба вигулювати, кота без проблем можна залишити вдома на цілий день. Правда, варто відзначити, що на відміну від собак кішки істоти більш незалежні, часто тримаються відокремлено і обирають час для спілкування з вами за власним розсудом. При продажу цуценят і кошенят господарі як правило надають потенційним покупцям можливість вибору, не відмовляйтеся від того, щоб поспостерігати за малюками або навіть пограти з цуценятами або кошенятами, виберіть саме того малюка, що підходить вам веселого і активного, або повільного тихоню.

Один із зручних для співжиття з дітьми варіантів домашніх тварин — гризуни — морські свинки, хом'яки, щури і т. д.. Ці тварини займають небагато місця в квартирі, оскільки живуть у клітках, однак варто мати на увазі, що з такою легкістю, як собаку або кішку їх не поляпаєш за вушком і не погладиш. Ідеальний варіант в цьому випадку — морські свинки, вони досить великі, щоб можна було з ними повноцінно поспілкуватися (дати дитині на ручки, наприклад, без ризику, що ваш малюк зашкодить звірку) і як правило досить доброзичливі. Проте варто пам'ятати, що морські свинки вкрай потребують турботи і спілкуванні, від нестачі уваги свинка може навіть померти. Щури в більшості своїй теж вельми доброзичливі і товариські, а ось хом'яків, щоб мати можливість брати його на руки, варто привчати до цього з раннього дитинства. Крім того, майте на увазі, що всі гризуни відрізняються досить невеликий порівняно з кішками і собаками тривалістю життя.

Купуючи папуг чи інших птахів, майте на увазі, що вони досить рідко дозволяють брати себе в руки і цілком можливо, що з-за цієї пташиної недоступності дитині буде просто не цікаво спілкуватися з пернатим іншому. Однак більшість птахів досить невибагливі і при утриманні в клітці, так само як і гризуни, не займають багато місця. Крім того, за ними дуже цікаво спостерігати — слухати пташиний спів або «розмови» папугу, дивитися як птахи купаються або чистять пір'ячко, стрибають по клітці, літають по кімнаті, а багато птахів, наприклад, яскраві папуги, дуже приваблюють і просто своїм зовнішнім виглядом.

І остання порада для тих, що вже визначився з вибором — купуйте тварина тільки в зоомагазині або у перевірених заводчиків (інакше ви ризикуєте отримати хворе, виснажене або сумнівного походження тварина) і уважно оглядайте його перед там як придбати (озбройтеся інформацією про те, на що потрібно звернути увагу при огляді тварини).