Інформація для батьків лівшів

На замітку батькам лівшів. Щоб побільше дізнатися про особливості ліворуких дітей, ви можете придбати почитати наступні Книги:

Безруких М. М. Ліворука дитина Видавництво «Вентана-Граф»
Книга про причини ліворукості, діагностиці левшества, про те, чи потрібно переучувати лівшу і які можуть бути наслідки у зв'язку з цим. У книгу включена зошит, яка допоможе дорослим організувати заняття з ліворуким дитиною старшого дошкільного віку, щоб підготувати його до школи.

Безруких М. М. Ліворука дитина в школі і вдома Видавництво «У-ФАКТОРІЯ»
Ця книга про діагностиці ліворукості, розвитку мовлення та навчанні письму, підготовки і адаптації до школи ліворуких дітей, А також про походження ліворукості, про особливості маленьких лівш, про їх дошкільних і шкільних труднощі. Докладні тести, практичні рекомендації, приклади та завдання допоможуть зрозуміти ліворуких дітей і правильно організувати роботу з ними. До книги включені тестові картки.

Миколаєва Е. І. Ліворука дитина Видавництво «Дитинство-прес»
У книзі описані сучасні погляди вчених на причини, за якими одні діти частіше користуються лівою, а інші правою рукою. Пропонуються методи оцінки провідної руки (ноги, очі, вуха) і способи виховання і навчання неправоруких дітей. У додатку представлені діагностичні проби та конспекти корекційних занять.
Для вихователів, психологів ДНЗ, студентів педагогічних внз, батьків.

Чижова С. Ю. «Якщо дитина лівша. Як найбільш ефективно розвивати таланти вашої дитини» Серія: «Завтра в школу» Видавництво «ЕКСМО»
За допомогою цієї книги дитина-лівша познайомиться з літерами, розвине м'язи кисті пишучої руки, навчиться штриховане, писати друкованими літерами, підготуватися до письма та читання, а в подальшому буде відчувати себе впевнено на уроках і в колективі однолітків.

Хорсанд Д. Якщо дитина лівша. Маленькі підказки для батьків Видавництво «АСТ»
Книга про ті особливості ліворуких дітей, які потрібно врахувати батькам, щоб допомогти своїй дитині розвиватися гармонійно, вчитися легко, використовувати свої переваги і згладжувати недоліки.

Травнева А. Дитина-лівша. Як досягти гармонії з «правим» світом Видавництво «Пітер-Принт»
Звідки беруться лівші? Які сильні і слабкі сторони лівшів? Хто такі амбідекстри? Варто переучувати маленького лівшу? Як підготувати дитину-лівшу до школи? Лівша-тінейджер: як пристосуватися до «правого» світу? Лівша-дорослий: як знайти своє місце під сонцем? На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді в унікальній книзі, адресованої не тільки батькам, вчителям, вихователям, але і самим дітям.

Сайт з різними статтями про ліворукості і лівшів, форум для батьків, магазин спеціалізованих товарів для ліворуких дітей http://www. lefthandshop. ru/

Магазин товарів для лівшів — http://www. levo. labms. ru/index. html

Чи знаєте ви, що 13 серпня-всесвітній день ліворуких (International Lefthanders Day), який був введений в 1984 році ЮНЕСКО. День шульги покликаний привернути увагу суспільства до проблеми перенавчання дітей-лівшів (вчителями або батьками) до письма правою рукою, що веде тільки до психологічних травм і виробників побутових товарів, дизайнерів до необхідності враховувати зручності лівшів. 13 серпня громадські організації ліворуких влаштовують різноманітні змагання, де учасникам не дозволяється використовувати праву руку.