Ігри та іграшки для дітей від півроку до року

Дитина другого півріччя життя відрізняється від новонародженого немовляти більшим ступенем рухливості і, відповідно, великими можливостями для освоєння навколишньої дійсності.

Малюкові можна пропонувати іграшки, з якими можна грати сидячи, іграшки, з якими можна робити якісь більш складні дії, ніж просте розгляд і вивчення — відкривати і закривати, катати, просовувати, обертати, крутити, кидати і т. п.

Ближче до 8-9 місяців життя малюк, спостерігаючи за діями дорослих, вчиться використовувати іграшки за їх прямим призначенням, виробляючи з різними іграшками адекватні дії — машинки катає, дзигу крутить, трубку телефону прикладає до вуха, неваляшку штовхає, брязкальцями гримить, з допомогою музичних іграшок вчитися видавати відповідні звуки.

Завдання дорослого на цьому етапі розвитку малюка полягає в тому, щоб розширити діапазон наявних іграшок і показати способи дії з кожною з них.

Основні іграшки для дитини від півроку до року:

• музичні (видають звуки і відтворюють мелодії) іграшки

• музичні інструменти (барабан, ксилофон, бубон тощо)

• запальні механічні іграшки

• будівельні блоки або кубики

• іграшки для спостереження за рухами (спіральні або похилі жолоби скачуються з кульками, наприклад)

• м'яка лялька

• ляльки, що надіваються на руку

• іграшки для жування і кусання

• пірамідка з великими кільцями (з трьох-п'яти кілець)

• машинки середнього розміру

• аналоги «дорослих» речей, наприклад, іграшковий телефон