Ігри та іграшки для дітей 4-6 років

Дітям, починаючи з чотирирічного віку, як і раніше необхідні іграшки для сюжетно-рольових ігор (набори «доктор», «перукар» тощо), але крім цього знадобляться іграшки для режисерських ігор (ляльки і будиночки для них, меблі і посуд для ляльок, машинки тощо). Крім цього діти в цьому віці дуже люблять організовувати спеціальну ігрову середу і створювати особливе ігровий простір, тому необхідно надати вашій дитині можливості для «будівництва» — придбайте ширми, блоки м'якого конструктора, дозвольте дітям брати валики з дивана, подушки і т. п.

Фантазія дитини цього віку вже достатньо розвинена для того, щоб малюк міг винахідливо використовувати в грі різні предмети, по своїй суті не призначені для гри, в якості своєрідного «витратного матеріалу», дайте дитині можливість користуватися клаптями тканини, природними матеріалами (шишки, жолуді, каштани, камені) і т. п.

Для дітей зазначеного віку відмінно підійдуть різні настільні ігри. Вибирайте їх, виходячи з інтересів дитини, враховуйте вимоги до мінімальної кількості гравців та вікові обмеження. Можете придбати ігри типу лото, доміно, дітям цього віку відмінно підійдуть мозаїки, настільні ігри з кубиком і фішками.

Залучайте малюка до занять творчістю, використовувати різні матеріали та техніки малювання фарбами, крейдою, олівцями, ліплення з пластиліну, солоного тіста, глини, аплікація тощо