Ігри на розвиток пам’яті та уваги

Є маса цікавих Ігор на розвиток пам'яті та уваги, багато з яких Дуже прості в організації, не вимагають ніякого особливого матеріалу і напевно сподобаються вашому малюкові.

Що пропало?
Виберіть кілька предметів приблизно однакового розміру, викладіть їх перед дитиною і попросіть подивитися на них уважно і запам'ятати. Можна дивитися, чіпати, крутити в руках. Потім дитина закриває очі, ви віднімаєте з предметів за спину і просите згадати і сказати, чого не вистачає. Для найменших і для початку гри підійде невелика кількість предметів — 3-4, більш страшим дітям можна пропонувати і 10 предметів, і якщо грати по черзі, то і свою пам'ять заодно потренуєте.

Віднови послідовність.
По суті гра така ж, як і попередня, тільки предмети потрібно вибудувати перед дитиною ряд, прибираючи один з предметів, які ви залишаєте його місце порожнім і питаєте, що тут було. Ще більш складний варіант гри, зрушити всі предмети, так, щоб утворилася після вилучення дірки не було, і питати «що зникло?», і «де його місце?».

Що нового?
Почніть з трьох предметів, покажіть їх малюкові, поставте перед ним, потім дитина закриває очі, а ви замінюєте один з предметів, який він бачив, на якийсь новий. Коли малюк відкриє очі, запитайте: «Що тут нового?»
Склади так само
При грі з малюками можна використовувати кубики, для більш старших дітей підійдуть великі гудзики, лічильні палички, сірники і т. п. Ви складаєте якийсь візерунок з декількох елементів, а завдання малюка його повторити. Якщо грати з гудзиками, то можна, наприклад, намалювати на папері фігури або силуети і розкласти гудзики якимось чином з використанням ще і малюнків (найпростіше, гудзики як колеса машинки), що може полегшити завдання більш маленьким дітям, але одночасно зробить гру цікавіше.
Парочки
Зараз такі картки («Парні картинки» з різної тематики) є у продажу, але можна зробити і самим, заготовивши кілька пар картинок. Малюки можуть грати таким чином, одну картинку з пари ви кладете перед дитиною, а він з колоди карток (в якій знаходяться «другі половинки»), яку ви віддаєте йому, вибирає таку ж. Для дітей постарше можна влаштувати гру складніше, яка буде цікава і для багатьох дорослих — картки потрібно перемішати (вибравши кілька пар для гри) і розкласти картинками вниз у кілька рядів. Потім, перевертаючи картинки по черзі, потрібно знайти пару до кожного, причому перевернути одночасно можна тільки дві картинки, якщо вони не будуть парними, то обидві картки перевертаються картинками вниз, і ви починаєте спочатку (у цієї гри є популярний комп'ютерний аналог).

Тренування концентрації уваги та розвитку пам'яті сприяють такі настільні ігри та дидактичні матеріали як

· лото,

· лабіринти,

· знайди відмінності,