«Іграшкових» справ майстер: ходунки

Ваш малюк вже зовсім виріс... Навіть іграшками починає грати «грамотно»: лялечку заколисує, на машинці возить кубики, ведмедика годує, укладає спати... Крихітці відкрилася справжня таємниця іграшки, виявляється, з її допомогою можна відображати життя! Це ще тільки початок — дитина робить з іграшками обмежений набір дій, поки ще не виконуючи ніякої ролі. Тому на перше місце виступає не яскравість, красивість, а зручність і пристосованість іграшки для «маніпуляцій» малюка.
Лялька стає вже не просто предметом, який можна кидати, як м'ячик, бити ним по столу або об підлогу. Тепер це вже маленький «людина». Мій син, якого абсолютно не цікавили вироби Барбі, у півтора року «приватизував» 40-сантиметрового м'якого пупса, що зображує немовляти, який плакав, співав пісні і пропонував пограти. І я не вважаю це якимось відхиленням. У цьому віці інтерес до ляльки в рівній мірі відзначається як з боку дівчаток, так і хлопчиків.
Звичайно, ви можете здивуватися: «Як? Невже хлопчаків не цікавлять машинки?» І ви будете абсолютно праві! Хлопчики вже з року в першу чергу віддають перевагу автомобілі.
Я завжди думала, що діти грають тими іграшками, які батьки для них вибирають. Так, бажаючи виховати в мальчугане чоловічі якості, дорослі дарують їм машинки і роботів, а ляльки-собачки — дівчача привілей. Нічого подібного! Сина абсолютно не залучали ляльки (крім тієї, що описана вище), зате від прилавка з машинками його було не відірвати з тих самих пір, як на рік в його житті з'явилася перша машинка!
Найбільшим успіхом в цьому віці користуються автомобілі середніх розмірів, причому, чим точніше іграшка копіює образ цієї машини, тим привабливіша вона для дитини. Найбільш якими у мого Олексія є машинки з дверцями, що відкриваються, мабуть, вони містять загадку «а що ж там усередині»?
До речі, деякі дівчатка в грі з машинами ще дадуть фору хлопчакам!
Раніше фаворитами залишаються озвучені іграшки, але тепер вони повинні бути як можна більш функціональними: з безліччю кнопочок, окремих (а вже не вбудованих) елементів (типу кубиків, пірамідок, конструктора або логічних формочок). Підійдуть розвиваючі столики, планшети, панелі, що містять цілий комплекс різних ігор.
Починаючи з півтора років дитині можна вчитися малювати, придбайте йому пастель, кольорові олівці, фломастери (також і для малювання на вулиці). Особливою популярністю у мого сина користуються навіть не пальчикові, а звичайні акварельні фарби, якими він дуже акуратно, на клейончатій серветці малює пензликом.
Порадуйте малюка простими паззлами в рамці, що складаються з 4-6 частин, лото із зображенням тварин, магнітною дошкою для малювання,
Доповніть наявну колекцію для ігор у ванні іграшками, які приводяться в рух водою: водяні млини, колеса, різні сикавки, риболовля, плаваючі механічні іграшки.
Оскільки малюк вже добре ходить, цікаві йому вже не тільки каталки на ручці, але й іграшки, які можна возити за собою на мотузочці.
І, мабуть, саме необхідне придбання — пісочний або «снігові» (якщо цей вік припадає на зиму) ігрові набори. Можете повірити, що всі малюки з величезним захватом копаються в пісочниці, обклавшись всякими відерцями, лопатками-совочками, формочками, грабельками і лійками.