Іграшки для дітей двох-чотирьох років

У віці двох-трьох років гра для дитини це ті ж дії-імітації, відповідають реальним діям з предметами, однак на цьому етапі розвитку гри ці дії набувають більш складний характер — стають послідовними. Наприклад, дитина не просто годує ляльку, а одягає і веде на прогулянку, машинку навантажує і відвозить вантаж. Спочатку дитина послідовно виконує лише дві дії, а потім і три-чотири.

До трьох років виконання ряду послідовних дій з різними предметами супроводжується ще і прийняттям дитиною на себе якійсь ролі. Наприклад, здійснюючи різні маніпуляції з лялькою, дівчинка уявляє себе її мамою, дитина може ототожнювати себе і з самої іграшкою — машинкою або лялькою, наприклад. До трирічного віку хлопчики і дівчатка як правило вже воліють відповідні підлозі ролі. Здійснюючи звичний ряд послідовних ігрових дій, дитина імітує характерний для його ролі поведінка, інтонації в мові і т. п.(зображуючи собачку, гавкає, не кусається, повзає на четвереньках, зображуючи маму, ласкаво розмовляє з лялькою, одягає, годує, укладає спати). До чотирьох років дитина вже здатна на більш складну і розгорнуту сюжетно-ройову гру.

У цьому віці у дітей з'являється інтерес до того, як влаштовані ті чи інші речі і які дії з ними можна робити, тому варто віддавати перевагу динамічним іграшок. Основні іграшки для дітей віком від двох-чотирьох років:

· будиночок або намет

· ляльки з комплектами одягу та аксесуарами сезонно

· іграшковий годинник

· ляльковий театр

· фігурки тварин

· машинки

· вбрання для переодягання або маскараду

· пазли з 4 і більше частин

· прості настільні ігри типу лото

· триколісний велосипед з педалями

· набори для рольових ігор: меблі, інструменти, доктор, кухня