Головне, їсти добре!

Ви ще пам'ятаєте хвилюючий момент першого введення прикорму? Новенький слинявчик, одягнений на маленького непосиду, стільчик для годування, пів чайної ложки чогось незрозумілого, досить віддалено нагадує їжу, і здивовано-захоплене: «З'їв», ну або «Виплюнув», кому як пощастить. Це ж так розчулює, коли малюк, заінтригований новим смаком, немов пташеня знову і знову відкриває свій ротик. Правда, буває і так, що, незважаючи на всі ваші хитрощі, дитина якимось чином розуміє, що та несолона і несолодке бяка, яку ви вперто в нього пхали, це ще зовсім не справжня людська їжа, і спритним рухом руки вибиває ложку з усім вмістом у вас з рук.

Як умовити малюка з'їсти ложечку за маму і за тата?

Ну, по-перше, Не наполягайте занадто сильно, недарма в перший рік життя малюка будь-яка їжа, окрім вашого молока або суміші, називається прикормом. Нехай з'їсть, скільки зможе, а молоко не дозволить йому залишитися голодним.

Якщо дитина починає протестувати, коли ви пропонуєте йому новий продукт, не переживайте, а з чистою совістю Відкладіть його введення на деякий час. Повірте, кілька тижнів погоди не зроблять. А за цей термін може багато чого змінитися, і те, що сьогодні летить на підлогу, забризкуючи шпалери, завтра буде проковтну з апетитом.

Маленькі жадібні рученята так і намагаються схопити ложку, не даючи піднести її до рота? Не вредничайте, він просто заздрить, що у вас є така блискуча штукенція, Дайте йому таку ж, і може бути справа піде на лад.

Та й взагалі, особовий склад потрібно мотивувати Власним прикладом, сміливо відкривайте рот і заглативайте цю гидоту (тільки не виплюньте її на дитину, а то досягнете зворотного ефекту).

Якщо ви годуєте малюка з банки, подивіться на інгредієнти, що входять до складу. Може бути і таке, що Йому просто не подобається якийсь компонент, наприклад крохмаль.

Коли дитині виповнюється 8-10 місяців, він може оголосити вам першу голодовку, Звичайно, поки він не може скандувати з плакатом свої вимоги, але його незадоволена мордочка і скривлені губки краще всяких слів говорять про те, що: «Все! Набридло! Вистачить давати мені цю однорідну масу!» А якщо здивована мама спробує нагодувати дитину, незважаючи на настільки очевидний протест, то вона повинна бути готова до того, що зазнає інтенсивного бомбардування кашею або пюре. Як варіант, спробуйте змінити консистенцію продукту (не так ретельно подрібнюйте продукти), або покришіть туди трошки дитячого печива.

І наостанок, маленький (реальний!) список того, що американські педіатри не рекомендують давати дітям до 12-ти місяців, щоб уникнути ядухи. Це, щоб ви ні в якому разі не зробили тих помилок, які мабуть здійснюють мами на іншому кінці світу. Отже, список з моїми коментарями, вибачте, не втрималася:

1. Не годуйте малюка цілими хот-догами (правильно, краще поріжте їх на маленькі шматочки буде зручніше ковтати)
2. Цілими виноградинами, родзинками, горіхами, насінням (а якщо насіння очистити, то, напевно, можна дати?)
3. Оливками
4. Попкорном або картопляними чіпсами (ні, я рішуче не розумію, який же сімейний перегляд телевізора без попкорну)
5. Твердої карамеллю або шматками фруктового льоду
6. Сирої морквою або яблуками