Дітям про звірят

Ви прислухалися до моїх порад і не тільки прихопили з собою в зоопарк фотоапарат, але і назнімали разичних тварин в найвигідніших ракурсах? Це відмінний матеріал для того, щоб зробити картки для занять по розвитку мови маляти.

Що знадобиться: фотографії тварин у повний зріст з мінімумом фону і сторонніх предметів навколо. Для більшої міцності по можливості наклейте фотографії на щільний картон або заламінуйте, а після виріжте, заокруглюючи кути.

Як грати:
1. показуйте дитині фотографії і чітко називайте зображених тварин, використовуйте для одного занять не більше 3-4 тварин, показуйте по кілька разів, давайте малюкові самому потримати в руках і подивитися, намагайтеся, щоб у полі зору дитини в кожний момент часу потрапляла тільки одна картинка, інші приберіть.

2. коли ви досить позанимаєтесь за попереднім сценарієм, ви можете поступово переходити до питань «де?», викладіть перед малюком дві-три картки з вже знайомими йому тваринами і запитуйте «де слон?» Ця гра актуальна, коли ваша дитина вже сам намагається показувати щось пальчиком (вічка, носик і т. п.) або пальчиком натискає кнопки. Якщо малюк не може, покажіть самі і скажіть «Ось слон», після чого дайте картку малюкові, нехай ще раз познайомиться з зображеним на ній тваринам. Головне правило — не засмічуйте «ефір» своїми словами, не потрібно говорити, що дитина не прав (ні, це не слон, не правильно»), називати то тварина, яке він показав замість необхідного («це жираф, а не слон») і т. п. Якщо ваша дитина вже показує на ваше прохання інші предмети, а зараз може або плутається, значить пройдіть ще кілька разів попередній етап, дайте йому можливість краще запам'ятати.

3. звертайте увагу, малюк намагається повторювати за вами якісь звуки з сказаних вами слів (як правило, це перші звуки), це не що інше, як перші спроби до усвідомленого використання слів. Деякі діти дуже цікавляться словами і уважно стежать за артикуляцією дорослих, намагаються наслідувати, якщо ваш малюк з їх числа, заохочуйте його інтерес, повторюйте слова частіше посміхайтеся дитині, коли почуєте, що у відповідь він намагається повторити за вами.

4. показуйте дитині вже знайомих йому тварин і говорите, які звуки вони виробляють (відберіть придатних для цього звірів), добре, якщо малюк буде повторювати за вами. Згодом ви зможете показувати йому картинку і питати «як каже кінь?», наприклад, а малюк сам буде вимовляти «іго-го».