Дельфінарій в Московському зоопарку

Оскільки я більше всіх піддавала сумніву можливість відвідати дельфінарій з малюком року-двох і посилалася на досвід зі своїм братом, який навіть в три роки не висидів часового подання, то я ж і зараз розповім, який вихід я знайшла для тих, хто дуже хоче в дельфінарій, але їх чада ще занадто малі. Моєму сину рік і майже чотири місяці, і сьогодні ми були В дельфінарії в Московському зоопарку.
Ціна питання: Квиток для дорослих коштує 100 рублів і продається в касі поряд з дельфінарієм (на старій території близько слонів), його потрібно купити крім того квитка, що ви купите на вході за 150 рублів (для дорослих). Діти до семи років скрізь проходять безкоштовно. Для громадян старше семи квиток в дельфінарій обійдеться в 20 рублів. З купленим квитком ви можете відвідати люой сеанс протягом дня (один).

Час: Каса відкривається за годину до вистави, а впускають в зал за десять хвилин до початку в порядку у двері черги.

Особливості проникнення всередину: З колясками в двері не пройдеш, оскільки на вході вертушка, тому є наступні виходи з положення:

· залишити коляску просто на вулиці, якщо вам не шкода

· пройти через вихід (непримітна дверцята навпаки слонів, потрібно обійти навколо дельфінарію зліва і піднятися наверх) разом з коляскою і розташувати її всередині, як вам зручно (але тоді ви будете входити останніми, тому що двері виходу відкривається, коли контролер квитків йде, впустивши всіх біля входу, крім того, про те, що ви будете біля виходу чекати, її теж потрібно спочатку попередити)

· ми, залишивши коляску біля виходу, увійшли через вхід разом з усіма, попередивши дівчину-контролера, що наша коляска стоїть біля виходу, і впустивши всіх глядачів, вона завезла її всередину, де ми з нею на виході і возз'єдналися

· розділитися, якщо вас багато, щоб хтось з малюком пройшов через вхід і зайняв місця, а хтось з коляскою увійшов у вихід

Всередині: Місця на квитках не вказані, так що всі сідають там, де зручніше. Раджу вибрати місця збоку від сцени (ми сиділи прямо навпроти сцени посередині), оскільки всі тварини більшу частину часу спиною до тієї частини залу, яка знаходиться прямо навпроти сцени (щоб перебуває обличчям до тренера, який стоїть на помості). Якщо захочете фотографуватися в кінці уявлення лежать поруч з дельфіном або яка цілує вас білухою, то краще всього сісти ліворуч від сцени, ближче до виходу, фотографують там.

Фото стоять 900р. і 1000р. (велика — формату 20см 30см) і робляться на місці за п'ять хвилин. Причому, що дивно за такі гроші, кадр тільки один «у момент виходу тварини з води» (мабуть, мало часу між уявленнями), так що, як пишуть на оголошенні «ваша гримаса і закриті очі не є підставою для повторної зйомки» тому зберіться, не моргайте і не зажмуривайтесь, коли білуха буде вас цілувати. Так, всередині темнувато, але зі спалахом, наскільки я зрозуміла фотографувати не можна (та і між сценою і залом скло, від спалаху буде відблиск), так що налаштуйте фотоапарат на максимальну світлочутливість і намагайтеся зловити момент в русі, коли тварина знаходиться в найвищій точці, щоб не смазалось на фотографіях.

Зараз (восени та по буднях) Подання за розкладом Йдуть три рази в день — 13.00, 14.00 і 15.00, сеанс триває не більше півгодини. У вихідні та свята перший сеанс починається в 12.

У кожній виставі Беруть участь дельфіни і молоденькі морські котики, а третім номером у деяких сеансах білуха, а в інших морж.

Сьогоднішнє подання:
Першим номером були котики, але вони відмовилися виступати, з задоволенням поплавали під коментар ведучого про те, що у них не прийнято ґвалтувати тварин і жорсткої дресурою вони не користуються, тренеру так і не вдалося вмовити своїх підопічних виступити.

На друге нам попалася білуха Юля, з дуже класним номером — вона танцює, співає, чистить зуби, приносить м'ячик і кільця, в кінці махає на прощання хвостиком — всі дії дуже прості, зрозумілі навіть таким малюкам, як мій син, тому він із задоволенням помахав у відповідь, коли білий кит прощався.

І ще був дельфін (афалін — найбільший з дельфінів роду). який здорово вистрибував з води, приносив предмети, теж танцював, крутився у воді і навіть виповзав на сушу.
Особистий досвід:
Всі подання син витримав молодцем, тільки спочатку похникал, поки дії не відбувалося і грала музика, йому було не дуже, мабуть, зрозуміло, що за купа народу і що ми взагалі тут робимо. Протягом вистпуления, правда, теж Гриша частенько розважався, коли тварини йшли під воду і їх не було видно.

Але загалом, особисто мені здалося, що цілком гідне видовище за цілком адекватні гроші.

Сайт дельфінарію московського зоопарку — http://www. dolphinzoo. ru