Дарвінівський музей

Я вже не раз чула відгуки про себе, як про ненормальною матусі, так що звуковий супровід нашої сімейної поїздки В музей Дарвіна було для мене новим. Але ми з'їздили туди зі своїм десятимісячних сином, і я анітрохи не шкодую, незважаючи на слова скептиків «він все одно нічого не розуміє», я не вважаю це час проведеним марно.

По-перше, мені здається, що інтерес до живого це якийсь внутрішньо властиве дітям властивість, тому що те, як уважно син вивчав кожну вітрину, просто не піддається опису. По-друге, незважаючи на те, що вся експозиція музею має дуже серйозну наукову основу і може бути цікава будь-якій дорослій, Тут є багато привабливого і для дітей. Моєму синові, наприклад, дуже сподобалися невеликі екранчики близько деяких вітрин, які показували Короткі відеозамальовки про життя тих тварин, що були в них представлені, і Автомат для прослуховування голосів птахів при натисканні на напис з назвою відповідної птиці. Дітям постарше напевно сподобаються Рухомі моделі динозаврів або можливість зважитися на «живих вагах» — Дізнатися свою вагу в слонів, ведмедів або мишках. Багатьом дітям буде цікаво подивитися невеликі тематичні відеофільми, кінопроектори є в кількох залах.

Запрошую вас на коротку ознайомлювальну прогулянку по музею...

Один з перших залів присвячений Історії музею, тут портрети його творців, фотографії перших співробітників за роботою, перші експонати.

Наступний зал «Різноманіття життя на Землі», тут представлені мешканці морів, океанів і узбереж, жителі тропічних лісів, саван і гір, в центрі залу можна побачити реконструкції вимерлих гігантського лінивця, стародавнього лемура і моа в натуральну величину.

Продовжує експозицію зал «Етапи пізнання живої природи», тут можна побачити копії наскельних розписів, створених стародавніми художниками десятки тисяч років тому, в цьому ж залі розташовані стенди, присвячені тотемним тваринам і часи, коли звірі вважалися священними і обожнювалися людьми. Тут зібрані експонати, що розповідають про зародження біології та анатомії як наук і їх подальшому розвитку аж до сучасності, в цьому залі можна познайомитися з життям і науковою діяльністю ряду знаменитих учених, включаючи і Чарльза Дарвіна, ім'я якого носить музей.

У п'ятому залі, який носить назву «Мікроеволюція», на масі опудал тварин продемонстровані індивідуальні відмінності всередині виду, представлені тварини тільки здаються однаковими, але придивіться до них уважніше і ви побачите різницю. Уважно вивчивши експонати, виставлені в цьому залі, ви зможете дізнатися про пристосування тварин до умов навколишнього середовища, про статевих і сезонних відмінностей у зовнішньому вигляді одного і того ж виду тварин.

Наступний зал має назву «Тваринний світ Землі», тут можна подивитися невеликий однойменний відеофільм, що розповідає про те, як формувався той особливий рослинний і тваринний світ нашої планети. Подорожуючи по залу, можна познайомитися з мешканцями самих різних куточків землі, побачити мешканців тундри і посушливих районів, лісових звірів і тварин морських глибин.

Переходимо до наступної великої експозиції під назвою «Розвиток життя на Землі»— це просто рай для любителів динозаврів, тут є залишки давніх коралів і молюсків, реконструкції мешканців доісторичних морів і гігантських комах, і звичайно ж скелети й трьохмірні рухомі моделі динозаврів у натуральну величину. У цьому ж залі є кілька вітрин, присвячених походженням людини, можна, дивлячись у дзеркало, порівняти себе з виставленими у вітрині опудалом шимпанзе, а в сусідній вітрині порівняти скелети людини і мавп. Тут можна побачити, як виглядало житло первісної людини, якими знаряддями праці і предметами побуту він користувався. Остання експозиція цього залу розповідає про те, як взаємодіє людина і природа, ландшафти, створені людьми, повсюдно приходять на зміну природним природним ландшафтам, які види рослин і тварин, що безслідно зникли «завдяки» людині, які шкідливі фактори, що супроводжують життя людей у містах. Головною ідеєю авторів було показати, що навколишній світ прекрасний і різноманітний, має величезну історію і влаштований дуже складно, а людина, навіть будучи вінцем еволюції, не має права руйнувати цей світ і порушувати його крихку рівновагу. І якщо ви згодні, що слова про дбайливе ставлення до природи та її створінням це не просто слова, то відвідини разом з дитиною музею Дарвіна допоможе вам у тому, щоб виховати в дитині почуття відповідальності та поваги до кожної живої істоти на нашій планеті.

У музеї є Невелике кафе з досить значним асортиментом салатів і гарячих страв типу сосисок або піци, холодних і гарячих напоїв, випічки і морозива. На нижньому поверсі є Магазинчик з різної друкованої та сувенірної продукцією. Тут можна придбати книги та енциклопедії про живу природу, наклейки із зображенням різних тварин, фігурки домашніх і диких тварин, картки із зображеннями різних видів птахів і диск із записами їхніх голосів, всілякі листівки і значки із зображенням звірів, птахів, риб, комах або рептилій. В окремому будинку, сполученому з основним закритим переходом, розташовані виставкові зали, де проходять періодичні виставки, їх розклад і тематику можна уточнити на сайті музею.

Ціна квитків: дорослий — основне будівля — 80р., виставковий комплекс — 50р, дитячий — 40р. і 20 р). відповідно, єдиний квиток на відвідування всій території музею — 100р., дорослий і 50 р. дитячий. Дошкільнята безкоштовно.
Час роботи: з 10 до 18 щодня, крім понеділка, остання п'ятниця місяця — вихідний
Адреса: вул. Вавілова, д. 57 і д. 57, корп.1
Телефони: 8-499-134-61-24 і 8-499-783-22-53