Цей страшний кашель…ларингіт

Звичайно, ми намагаємося оберігати наших крихіток від будь-яких напастей і хвороб, але якщо неприємність раптом нагряне — треба бути озброєними корисними знаннями. Це я зрозуміла після того, як зіткнулася з помилковим крупом у дочки.

Напередодні маля трохи подкашливала, прийшов лікар сказав, що це невелика застуда. Зробивши інгаляцію (як правило, з картоплею), давши таблетку, виписаної лікарем, ми поклали доньку спати. Це була остання наша ніч, коли ми лягли в ліжко, коли дочка кашляє...
Посеред ночі (десь близько трьох) раптово вона прокинулася з круглими від жаху очима, посинілими губами, замість плачу з грудей виривалися якісь сиплі звуки і кашель... цей кашель згодом доводив мене до тихих сліз, щоб не розбудити доньку.

Діагноз лікарів в лікарні: гострий стенозуючий ларингіт (або помилковий круп). Потім були два тижні в палаті, уколи, інгаляції, знову уколи, і наступні два роки безсонних ночей кожні два-три місяці, коли ми кип'ятили на плитці мінеральну воду (30 хвилин, потім відключали на півгодини, і знову кип'ятили — і так всю ніч) і обвішувала ліжечко вологими рушниками.
Через два роки гортань дочки розширилася (несправжній круп — не що інше як набряк слизової гортані і скупчення у дихальних шляхах в'язкого мокротиння), і проблеми пройшли самі собою. Але дотепер, коли мої діти кашляють, мене пробирає дрож.

Що можна порадити батькам, які зіткнулися з подібною проблемою? Перш за все, не панікувати! По собі знаю, що зробити це дуже важко, але ваші даремні, гарячкові дії ні до чого не приведуть!

Отже:
1. Викликаємо швидку допомогу: не чекайте до ранку, відомо, що круп — хвороба «нічна» і зазвичай повторюється 4-5 ночей поспіль.
2. Заспокойте дитину, притисніть до себе, поговоріть з ним, але ваш голос повинен бути спокійним і впевненим: плач і крик тільки посилять подразнення та набряк гортані, а ваше занепокоєння запросто передасться дитині.
3. У цьому питанні обчислюється секундами, тому відразу несіть дитину у ванну, включіть гарячу воду на повну потужність, нехай малюк дихає теплим водяною парою.
4. Якщо у малюка немає спека, можна зробити гарячі ванночки (40 градусів) для ніжок і ручок, потім укутати теплою ковдрою.
5. Дайте дитині тепле лужне пиття: молоко з содою, мінеральну воду без газів. Якщо нічого подібного під рукою немає, то підігрійте звичайну воду або чай.
6. Найкращими «ліками» при крупі є лужні інгаляції. Краще, щоб вони були не тепловими, а ультразвуковими. Після другого нападу у доньки ми придбали домашній індивідуальний інгалятор — це просто палочка-виручалочка! Вологий лужної повітря добре розріджує мокротиння, знімає спазм м'язів гортані, зволожує її.
7. Якщо стан дитини дозволить вам залишитися вдома, а не лягати в лікарню, не розслабляйтеся — круп носить хвилеподібний перебіг і короткочасні поліпшення легко можуть змінитися задухою. Тому як можна більше пийте (невеликими порціями, але кожні 20-30 хвилин) — до речі, це допоможе вам знизити температуру — і як можна частіше вдавайтеся до допомоги інгаляцій (якщо дитина спить, не шкодуйте — будіть для процедури, оскільки сон провокує появу набряку).
8. По можливості без дитини провітрюйте кімнату, а при ньому зволожуйте в ній повітря: розвісьте на батареї або навколо ліжечка вологі рушники, поставте біля підвіконня таз з водою, частіше мийте підлогу.
9. Не застосовуйте таблетки, що пригнічують кашель, оскільки він — лише захисна реакція організму. Оскільки круп може бути викликаний не тільки початком інфекційного захворювання, але і алергією, виключіть з харчування малюка алергенні продукти: мед, соки, малинове варення, не застосовуйте гірчичники і розтирання з ефірними маслами.

Не забувайте про заходи обережності, будьте впевнені в правильності ваших дій і улюблений дитина скоро видужає!