А давай влаштуємо свято

Дорога, ти коли-небудь бачила трьох спокійних дволіток в одній кімнаті? Ні, любий, — це фантастика.
Так чому ж ви стоїте посеред кімнати з розгубленим виглядом, і не знаєте куди кидатися: то в той куток, де дітлахи вирішили допомогти вам вдосконалити дизайн кімнати, малюючи на шпалерах, то туди де Маша б'є Петю, або може бути все-таки підійти до ревучому синові, який б'є руками і ногами по килиму, чи ні, син почекає, а та дівчинка, здається Катя, чи не занадто багато вона з'їла землі з горщика з фікусом...? А ви що, правда, розраховували, що всі ці малюки будуть чинно сидіти за столом і, чекаючи зміни страв, розмовляти про новітні тенденції виховання батьків в світі?

Насправді проведення свят для маленьких дітей — це не така стандартна процедура, як для дорослих, які самі можуть прекрасно себе розважити. Дітям, в першу чергу, важливий навіть не сам свято, а його атмосфера.
Кожна мама по-своєму вирішує цю задачу. Хтось чекає гостей в дитячому кафе або розважальному центрі, такому, наприклад, як «Лімпопо», «Джунглі», «Арлекіно», Спортивно-розважальний центр на Тульської, «Лель», Ресторан «Балаганчик», Ого-Місто, Помаранчева Корова і інших не менш симпатичних місцях. Але, недолік їх полягає в тому, що вони, в основній масі, призначені для дітей від 2 — 3-х років.

Хтось запрошує аніматорів, які розважають дітлахів, поки батьки відпочивають. Але цей варіант можуть дозволити собі далеко не всі. А хто-то намагається створити свято своїми силами.

Почнемо з найменших. Хоча для годовасиков сам факт свого дня народження, швидше за все, залишиться за кадром, — це зовсім не означає, що про нього можна забути. Хіба не здорово буде через кілька років розглядати яскраві фотографії, де ви всі дружно відзначаєте самий перший рочок малюка? Купіть якомога більше кульок, запросіть одного двох знайомих з дітьми такого ж віку, можна влаштувати костюмований вечір. Звільніть діткам кімнату, куди складіть купу іграшок, щоб вони вільно спілкувалися своєю мовою і грали. Якщо житлоплоща маленька, організуйте для батьків фуршет, а діткам також можна організувати власний міні стіл, що складається з печива, фруктів і соків. Тільки заздалегідь обговоріть з іншими мамами, не буває у дітей харчової алергії на головні страви. Можна навіть поставити свічку, яку задме іменинник, за умови, звичайно, що ви встигнете його цього навчити. Кажуть, у кого-то виходить. Ну і нехай тато не забуде подарувати доньці, перші в її житті квіти)). І головне, не забувайте фотографувати!

Для дворічних пустунів вже можна спробувати організувати дійсно велике свято. Якщо свято проходить вдома, то до кульок, які з минулого року ніхто не відміняв, додається сервіровка столу і зовнішнє оформлення страв. Купіть яскраву пластикову посудину з мультяшками, скатертина, різнокольорові стакани можна занурити мокрими краями в цукор, вийти дуже гарний ободок. І головне подаються страви повинні бути оригінально оформлені, наприклад:

Або якщо ви вибралися на пікнік:

Згадайте шкільну молодість, намалювати стінгазету з фотографіями, розвісьте вітальні написи, гірлянди. Будьте готові до того, що енергію малолітніх бандитів, тобто осіб, потрібно буде постійно направляти, і одного це зробити нереально. Запасіться книжками, іграшками, развивалками. Звичайно, влаштовувати якісь конкурси для таких крихіток ще марно, вони підійдуть для більш старших, але цілком можна влаштувати «гонки» на машинках каталках (якщо вони у вас є, а якщо немає, то запропонуйте дорослим захопити їх з собою).
Ну, що ж удачі, і хай прибуде з Вами сила!

Використані картинки з сайту kuharka. ru