З малюком в ліс. Лісові небезпеки

Літо — пора пікніків на природі і походів за грибами і ягодами. Для міської дитини виїзд в ліс — і свято, і дивовижна невідомість. Але такий підхід таїть у собі не тільки ряд цікавих відкриттів, але і безліч несподіваних небезпек. І неважливо, що Ви йдете в ліс, де не були помічені хижі тварини і змії. Неприємні несподіванки можуть підстерігати малюка навіть в лісопарку.

Гілки. Очманілий від великої кількості простору малюк летить вперед, не розбираючи дороги, і може наткнутися на що стирчать в усі сторони гілки. Якщо Ви тільки раз попередьте його про це — обов'язково забуде і, в кращому випадку, обдерется, а про гіршому і говорити не хочеться. Тому постійно нагадуйте йому про цю прикрість.
З собою в ліс візьміть вологі серветки, ватку і перекис водню, щоб можна було продезінфікувати садна і порізи, якщо їх не вдалося уникнути.

Ями. Самі по собі безпечні, але якщо носитися, не дивлячись під ноги, можна і боляче впасти. Попередьте дитину, що бігати в лісі не можна (і, звичайно, не забувайте про це зайвий раз нагадувати).

Неїстівні гриби і ягоди. Строго кажучи, все, що може знайти дитина в лісі — неїстівне. Навіть якщо це звичайна суничка. Перш ніж малюк покладе її в рот — дорослому необхідно підтвердити походження цієї ягоди, так і обполоснути її водичкою буде незайвим. Майте на увазі, що суницею діти можуть називати будь-які ягоди, в тому числі, вовчі. Тому не варто їм вірити на слово. Чесно попередьте малюка, що в лісі зустрічається багато отруйних рослин, ягід та грибів, а тому, як би гарні не були мухомор і обсипаний фіолетовими ягодами кущ, рвати і пробувати на смак що-небудь суворо забороняється.
Пам'ятайте і про власну безпеку і про приклад, який Ви подаєте дітям: якщо сумніваєтеся в якомусь грибі або ягоді — сміливо викидайте їх з кошика. І не треба скликати «рада досвідчених грибників» і лизати гриб на зрізі. Геніальна банальна істина: здоров'я дорожче.

Комахи (комарі, кліщі і Ко). Збираючись до лісу, щедро намажте дитини кремом від комарів, надягніть на нього нежарку, але закритий одяг (футболки і шорти не підійдуть), кросівки замість босоніжок і обов'язково головний убір. Дівчаткам волосся краще зібрати в хвіст або косичку і сховати під одяг. Поясніть малюкові, що підступні кліщі живуть на гілках дерев і чагарників, тому, якщо він буде трясти або рвати ці гілки, кліщі опиняться на ньому самому. З тієї ж самої причини слід уникати заростей високої трави.
Повернувшись додому, не забудьте оглянути тіло і одяг дитини, розчесати йому волосся. Якщо кліщ все-таки виявлено, намажте місце укусу маслом або жирним кремом і почекайте, поки він сам відвалиться. Якщо цього не відбувається, не відривайте його самостійно, так як це може вийти тільки наполовину, а зверніться в поліклініку.
Взагалі, звернення до лікаря — найкращий варіант у такий ситуації, так як дитині може знадобитися щеплення.

Небезпека заблукати. Ну що тут можна сказати? Ні в якому разі не втрачайте з дитини, адже діти навіть у двох соснах цілком можуть загубитися. Але якщо ви заблукали разом з дитиною дійсно глухому лісі — не панікуйте. Постарайтеся вийти до дороги, лінії електропередач або до води (річки, струмка) і по них дістатися до населеного пункту. Якщо це не вдалося — размещайтесь на стоянку, розпалюйте багаття, економно використовуйте воду і їжу і чекайте порятунку.
Безрадісно, але готовим треба бути до всього, тому, збираючись у ліс навіть ненадовго, одягайтеся тепліше і прихопіть з собою ніж, сірники, запас води і якусь провізію.

Не варто боятися лісу і лякати ним дитини, але не можна забувати про небезпеки, які можуть підстерігати Вас на такому відпочинку. Знаючи певні правила поведінки в лісі, всіх цих неприємностей можна уникнути і отримати від прогулянки не проблеми, а таке рідкісне і корисне для міської людини задоволення.