Як я формувала «вагітний» гардероб

Сьогодні в ужиток стійко увійшло словосполучення «мода для вагітних», чому я несказанно рада. Модний одяг для майбутньої мами можна знайти в будь-якій колірній гаммі, різноманітних фасонів і стилів.

В часи моєї першої вагітності (майже 10 років тому) «в моді» були тільки жахливі джинсові сарафани для вагітних — вони ж були єдиними... Оскільки чомусь до них у мене склалася стійка неприязнь, то і оновлення свого «вагітного гардеробу» я не менш стійко ігнорувала.
Магазини типу комісіонок (часто після пологів жінки намагаються повернути частину витрачених грошей і здають свою одяг для вагітних в подібні магазини) мене не приваблювали, а оскільки я була первооткривательницей бебі-буму нашого курсу, то і народили подруг ще не було. Тут мені на допомогу прийшов гардероб моєї другої половини: його сорочки з підкоченими рукавами відмінно доповнювали ансамбль з джинсів і трикотажного топа, а майки, які він терпіти не міг, чудово підійшли нам з пузиком, а які теплі чоловікові светри!
Зате в очікуванні сина я «відірвався» по повній! Тому хочу відразу попередити таких же «ненаситних» матусь: багато «вагітної» одягу не знадобиться! Хоча мій чоловік довго дивувався: для чого мені потрібні джинси, якщо я вже купила штани? І як втовкмачити чоловікам, що штани — річ для офісу під блузку, а джинси для прогулянок під куртку...
Ще мого милого дуже дивувало те, що з кругленьким животиком, вбиратися я стала набагато ретельніше (з усіма подальшими тимчасовими і фінансовими витратами). «Ну, куди ти одягаєшся, тітонька з животом і з дитиною?» Як пояснити йому, що коли увесь світ крутиться навколо майбутнього малюка, а погляд кожного зустрічного-поперечного незмінного зупиняється в центрі мого пуза, мені хочеться виглядати привабливою! Гаразд, хоч фінансових перешкод не чинив!
Отже, я викинула у смітник (як в передачі «Зніміть це негайно!») колись модний сірувато-іржавий спортивний костюм (не пам'ятаю, якого кольору він був спочатку), мужнину тільняшку, сексуально оголюючу мої плечі і махровий халатик непристойній довжини з дивними величезними квітами (чоловік цей халатик терпіти не міг, тому був насказано радий). «Бабусині» халати на гудзиках власне бабусі я і відправила.
На заміну їм прийшли пара трикотажних комплектів з шортиків з маєчками на тонких бретелях (дуже зручно!) веселеньких забарвлень і ще один з довгою футболкою, плюс затишний анорак з капюшоном.
А ось трикотажні штани покладеного довіри не виправдали: безперечно, вони зручні, але непристойно вспузирилися коліна буквально після кількох днів шкарпетки — бр-р-р! Тому для роботи набула одні штани з щільної тканини стретч (це я тут кажу, одні — насправді їх було кілька, але якщо ви не ставите метою створити колекцію «вагітних» речей, то одних штанів для роботи і джинс для прогулянок цілком достатньо). У пару до них гарно підійшли колишні светри з тонкого трикотажу — він дуже пластичний, добре тягнуться і облягають фігуру, що зручно і комфортно.
До речі, вже потім розумні люди порадили мені навіть не класичні брюки, а капрі напівприлягаючого силуету на гумці або брюки-дудочки довжиною 78, оскільки довгі широкі штанини при «качиної, вагітної» ході часто чіпляються один за одного, а такі спрощені варіанти виявляються як не можна до речі, крім того виглядають нітрохи не гірше.
Однією з моїх улюблених речей після виходу в декрет став флісовий костюм: штани на кулісці і куртка-анорак без підкладали. Він такий тепленький і затишний! І служить мені досі в морозні зимові дні.
Комбінезона у мене не було, але відгуків про нього я чула чимало. Хтось каже, що він став просто незамінною улюбленою річчю, хто-то (в основному ті, чия вагітність припала на зимовий сезон) стверджують, що він не зовсім зручний в такому делікатному випадку, як відвідування туалету, оскільки якщо зверху надітий кардиган або жакет, то виплутатися з нього проблематично.
Неодмінним атрибутом будь-якого гардероба є річ «на вихід». Чому ж гардероб вагітної має бути винятком? З такою несправедливістю я не змогла примиритися і компенсувала пробіл покупкою чорних штанів і запаморочливою прозорою блузи з куліскою на стегнах з етнічною вишивкою металізованою ниткою, про що ні крапельки не пошкодувала. По-перше, життя вагітної продовжує бити ключем (за 5 місяців, що я не перестала поміщатися в звичайний одяг, цей комплект врятував мене п'ять разів: весілля двоюрідної сестри, корпоратив на роботі чоловіка, корпоратив на моїй роботі, новорічне свято і власний день народження за 2 дні до пологів), по-друге, ця блуза як і раніше знаходиться в моєму гардеробі. Моя подруга виявилася особливою куди більш розкутою, ніж я, і в п'ять місяців наважилася на придбання чорного сексуального сукні «в обтяг», причому виглядала в ньому дуже органічно і привабливо. Так що виглядати на мільйон доларів можна навіть за кілька днів до пологів, якщо не відмовляти собі в скромному задоволенні бути жінкою!
Цілий день ходити в допологовому бюстгальтері для мене виявилося просто мукою. Тому відразу після роботи я його стягала, хоча дуже побоювалася за красу погруддя «постбеременном» періоді. Незабаром компроміс був знайдений — компресійна майка-топ — не тисне на груди і підтримує досить делікатно (груди у мене невелика, тому сильної підтримки не вимагалося).
А ось від макіяжу я відмовитися не змогла! Ну що робити, якщо без нього я є точною копією картинки з підручника біології за 6-ий клас з написом «моль бліда, звичайна»? Звичайно, довелося звести його до мінімуму, а косметику вибирати тільки максимально натуральну.