Я вагітна! (вагітність на роботі, ч. 2)

У першій частині статті мова йшла про те, як сказати на роботі про свою вагітність. А зараз давайте трохи поговоримо про законодавстві.

Добре бути вагітною на роботі. Можна спізнюватися, прикриваючись відвідуванням жіночої консультації або ранковим нездужанням. Можна нарешті дістати собі той стілець з відкидною спинкою, про який таємно мріяло пів-відділу, а він дістався одному єдиному щасливчику, — і цей щасливчик були не ви. Не ви, до того моменту, поки не почали через кожні п'ять хвилин охати і гірко зітхати, намагаючись зручніше влаштуватися на незручному сидінні вашого рідного стільця. Можна з'їсти смачний і великий шматок пирога і не відчувати при цьому ані найменших докорів сумління. Мої чоловіки, наприклад, які до цього моменту бачили в мені лише колегу, тепер всіляко намагалися забезпечити мені найбільш комфортне існування, ніж я відкрито користувалася.

Але, крім того, як ставляться працівники до вашого стану, є ще кілька моментів, які жінка повинна обов'язково враховувати ще під час планування малюка. Йдеться про матеріальне забезпечення. Здавалося б, всі ми знаємо, що працююча жінка під час декретної відпустки отримує чотири окладу (поки не більше певної суми, зараз 16125 р.) . А потім, коли вона пише заяву на відпустку по догляду за дитиною, їй належить 40% від окладу, але не більше 6000р.

А чи багато хто з нас замислюється, що відбувається, коли ви укладаєте договір у відділі кадрів, або кожен місяць підписуєте бланк в бухгалтерії на суму, припустимо, 8000 р. А решта грошики, значно перевищує названу суму, стабільно отримуєте в маленькому білому конвертику. І, в принципі, вас це влаштовує, яка різниця, як отримувати свою зарплату, якщо її справно і без затримок платять. І все б добре, але що буде, коли настане пора прощатися з улюбленим місцем роботи на півтора чи три роки? Ви дійсно думаєте, що рідна компанія розщедриться, і буде виплачувати вам декретні, виходячи з тієї суми, яку ви отримуєте на руки? Якщо у вас такий чудовий роботодавець, то вам дуже пощастило. Моїй подрузі пощастило менше, вона отримує рівно стільки, скільки прописано в трудовому договорі і ні копійкою більше. Тому якщо у вас зарплата в конверті, заздалегідь дізнайтеся (може бути у раніше спочилих), як саме проводяться виплати.

До речі, непогано буде також заглянути під усіма шанований кодекс. Ні, на щастя, не кримінальний, а трудовий. Звідти ви дізнаєтеся масу всього цікавого. Наприклад, те, що вас не можна залучати до понаднормової роботи, не можна звільнити, та не можна понизити в посаді. А також те, що вас не мають права не відпустити у чергову відпустку. З останніми довелося зіткнутися мені, коли великий начальник намагався переконати мене, що я в декреті встигну непогано відпочити. Довелося процитувати йому кілька рядків з цієї чудової книжки. Повірте, слова «параграф такий-то трудового кодексу» надають просто чудове вплив, крутіше, ніж помах чарівної палички.

Ну і найголовніше, пам'ятайте, що тепер на першому місці для вас завжди повинно стояти то маленька істота, яка поселилася у вас в животику. Обов'язково робіть перерви в роботі, правильно харчуйтеся, яким би сильним не було спокуса швидко перекусити чим-небудь на зразок піци або гамбургера, не піддавайтеся йому, краще знайдіть місце, де вас нагодують смачним і поживним обідом. Ну, а якщо ви добираєтеся на роботу в метро, то не варто проявляти чудеса героїзму, штовхаючись на ескалаторі в годину-пік. Поговоріть з начальством, воно обов'язково піде вам назустріч, дозволивши йти з роботи на півгодини раніше, ніж завершиться робочий день.

Не бійтеся просити, в кінці кінців, ви вже не просто співробітник компанії, а майбутня мама.