Водні диверсанти

Зазвичай малюки люблять плескатися у воді. Коли хвилювання та побоювання мами зробити щось не так залишаються позаду, а малюк починає самостійно сидіти, він отримує особливе задоволення від водних процедур.
Цей вік (починаючи приблизно з семи місяців) до невпізнання змінює процедуру купання. Раніше вам доводилося тримати вашого постійно вислизає з рук малюка обома руками, та ще й під голову, яка чомусь норовила впасти набік. Тепер ваш самостійно сидить, гіперактивний малюк демонструє всім оточуючим свою спрагу рухової активності: кожну секунду встає у ванній, перевертається догори попою, рве з гачків на стінах мочалки, гризе все пляшечки з пінами-шампунями, до яких може дотягнутися ручками, і часто сучит ніжками не гірше танцюриста латиноамериканської програми, здіймаючи купу бризок і часто окативая вас з ніг до голови!
Вам необхідно продумати кроки «відступу», щоб «водна облога» не обернулася потопом.
Купуйте малюкові набір різнокольорових стаканчиків або формочок, які легко вкладаються один в одного, на зразок матрьошки. Хвилин на п'ять-десять вони займуть вашого хулігана, а вам вдасться постояти сухий.
Коли стаканчики стануть неактуальними, а вам знову буде загрожувати «легкий» душ прямо в одязі, дайте «диверсанту» набір фігурок, які в мокрому вигляді легко клеяться до стінок ванни. До речі, я навіть сама інший раз розважаюся подібним чином, дуже, чи знаєте, розслабляє.
Просто дивовижна знахідка і диво-винахід сучасності — непромокальні книжки для ванної. Їх можна розглядати як, так і гризти, і піддавати іншим терзаниям.
Не думайте, що ваш малюк невдячний, якщо він не звертає уваги на «того чудового синього ведмедика, пускає воду», якого ви купили в спеціальному, між іншим, магазині іграшок для ванної за «великі» гроші. Може, просто його цікавлять інші розваги. Наприклад, раптово виявити, що у нього є така річ як пуп і дуже здивуватися. Пройде зовсім небагато часу, і ваш малюк запустить у вас струмінь води з цього самого ведмедя, та ще не раз і не два!
А зараз нехай він просто побавитися зі струменем води (дорослі неодмінно повинні бути поруч!). Підставляючи проточній воді п'ятки і долоньки, намагаючись вхопити вислизаючу рідина, споласківая під водою іграшки, дитина не займається марним заняттям, а м'яко масажує рефлекторні зони, розташовані на ручках і ніжках.
А вижимання мочалок взагалі можна назвати своєрідним тренажером для дітей з відхиленнями у м'язовому тонусі. Якщо мочалки при цьому будуть різні по фактурі (махрові, з люфи або поліетиленової сітки, губки тощо), то це тільки плюс — так у малюка будуть розвиватися тактильні відчуття.
Дрібну моторику і координацію рухів допоможе розвинути гра з виловлювання з води маленьким сачком або сіткою «скарбів» у вигляді іграшок. А ручками можна спробувати зловити невеликий шматочок слизького мила — відмінна гімнастика для пальчиків
Всі ці прості прийоми не тільки допоможуть вам відволікти дитину від важливої справи затоплення сусідів знизу, але й принесуть користь здоров'ю малюка.