Виставка робіт видатних художників

Це дуже важливе питання, що робити з результатами дитячої творчості? Адже діти можуть малювати, ліпити, клеїти і розфарбовувати чи не постійно і виробляти воістину неймовірну кількість малюнків і фігурок з пластиліну.

Слід розуміти, що той продукт, який дитина сам зробив, є його особистою власністю і малюк може робити з ним все, що йому заманеться. З цією думкою, по-перше, треба змиритися, а по-друге, організувати вдома три місця: місце, де дитина буде зберігати свої твори, місце, куди їх можна викинути, і місце, де можна виставити на загальний огляд.

Для того, щоб зберігати дитячі шедеври добре підходять папки (для малюнків, аплікацій і розмальовок) і полиці (для виробів з пластиліну, глини або солоного тіста тощо) В цих місцях необхідно регулярно проводити ревізію разом з малюком, щоб частину робіт можна було викинути, так само в цьому сховищі як правило можна підібрати відмінні варіанти подарунків на свята для всіх членів сім'ї. Не сподобалися або не отримані, на думку дитини, роботи можна викинути. Однак, якщо вам сподобалося те, що ваш малюк знайшов малопривабливим, ви можете попросити його залишити це для вас. Такі ситуації, крім усього іншого дозволяють малюкові підвищити рівень впевненості в собі, правда, він цілком може і відмовитися і настояти на знищенні свого шедевра, в такому випадку вам краще погодитися, проявивши повагу до його думки. Якщо ж дитина погодитися видати вам свій твір, то зберігати його правильніше не в тих папках, куди ви зазвичай складаєте його роботи, а де-небудь у себе, оскільки ви проявили до цього особисту зацікавленість. Виставки дитячих робіт можна влаштовувати на спеціальних полицях, малюнки можна прикріплювати магнітами до холодильника або пристосувати спеціальний стенд, наприклад, в коридорі. Подібні виставки теж слід періодично оновлювати, прибираючи в деякі папки роботи, даючи можливість зайняти їх місце нових шедеврів.

Ще один невеликий коментар — пам'ятайте про те, що всі роботи варто підписувати — напишіть ім'я дитини і дату створення відповідного твору. Коли будете підписувати, намагайтеся привернути увагу дитини до цього процесу, запитайте його думки, де (вгорі, внизу або взагалі з іншого боку аркуша, наприклад, варто залишити підпис). Промовляйте кожну букву і показуйте, як ви пишете — таким чином ви побічно сприятимете розвитку у вашого малюка навички читання (він буде прислухатися до вимовною вами звуків і запам'ятовувати букви, які бачить постійно).

Отже, продуктами своєї творчості дитина може розпоряджатися так, як вважає за потрібне, дозволяйте йому викидати роботи, які йому не подобаються, дозвольте влаштовувати виставки з його улюблених творів, а також знайдіть спеціальне місце для зберігання всіх інших дитячих робіт.